Z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

W dniu 24 maja 2018 r. uczniowie trzeciej klasy Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 48 uczniów i 4 opiekunów.
Odwiedziliśmy w CNK planetarium „Niebo Kopernika” jedną z najlepszych atrakcji. Zwiedzający dzięki projekcjom na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu, w głębi oceanu lub w środku wulkanu. Podczas specjalnego seansu mogą się nawet cofnąć do początków życia na Ziemi.
Obejrzeliśmy seans „Dwa szkiełka” . Widzowie wraz z bohaterami pokazu odbywają podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznają również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków: Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble'a oraz wielu innych. Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie.

Opracowała : Agnieszka Starczyńska