Przedszkolaki z wizytą w bibliotece!

          W dniu 11.05.2018 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 6 „PROMYK” wraz ze swoimi opiekunkami. Były to 3-4 latki, 5-latki oraz najstarsza grupa 6-latków. Przedszkolaki przybyły do biblioteki szkolnej, aby uczestniczyć w zajęciach związanych z książką i biblioteką, poszerzyć swoją wiedzę o pracy w tym miejscu oraz rozbudzić własne zainteresowania czytelnicze. Zajęcia prowadzili nauczyciele pracujący w bibliotece:
Pani Mariola Żołnacz i Pan Mariusz Cerazy.

          Okazją do wizyty w bibliotece były obchody TYGODNIA BIBLIOTEK.
A skoro jest to święto bibliotek, to również i czytelników. Przedszkolaki zostały zaproszone do czytelni, gdzie usłyszały co to jest biblioteka. Poznały pojęcia związane z książką i czytelnikiem. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, przygotowaną specjalnie na tę okoliczność.  Dowiedziały się, jak ważne jest prawidłowe ułożenie książek na półkach, aby nie było kłopotu z ich wyszukaniem. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zajęciach, udzielały trafnych odpowiedzi, odgadywały zagadki. Popisywały się znajomością bajek i baśni. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Dowiedziały się, jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.
          Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały nauczycielom laurki z podziękowaniami za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak otrzymał zakładki do książek, kolorowanki, plakaty do powieszenia nad własnym biurkiem. Niespodzianki sprawiły im ogromną frajdę. Dzieci wyszły nie tylko z prezentami, uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wrócą do nas, aby móc się zapisać do biblioteki
i korzystać z bogatej oferty księgozbioru.
                                                                     Opracowała: Mariola Żołnacz