Ergometry 2019

7 listopada w hali naszej szkoły odbyły się pierwsze zawody na ergometrach kajakowych dla uczniów wałeckich szkół podstawowych. W zawodach wystartowało 121 uczniów z wałeckich szkół podstawowych oraz uczniowie ze szkoły w Człuchowie. Współorganizatorami zawodów byli Gmina Miejska Wałcz Miasto Wałcz, Wałeckie Towarzystwo Sportowe ORZEŁ, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w WałczuPolski Związek Kajakowy/Polish Canoe FederationCOS OPO Wałcz. Inicjatorem i pomysłodawcą mistrzostw był klub WTS ORZEŁ Wałcz. Zawodników serdecznie przywitała gospodarz imprezy Pani Dyrektor Violetta Kamińska, a uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Wałcz Pan Maciej Żebrowski wspierany przez Panią Agnieszkę Łyskawe. Nad prawidłowym przeprowadzeniem regat czuwali Robert Tobiasz, Marek Marcinkowski, Arkadiusz Laskowski oraz Ireneusz Marcinkowski, Piotr Hertel, Kamil Kowalski, Arkadiusz Barwiński. Podczas dzisiejszego dnia rozegranych zostało 27 wyścigów w tym 11 finałów. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.  W czasie zawodów prowadzona była punktacja generalna szkół, którą wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa Sportowa im. Polskich Olimpijczyków z Człuchowa, przegrywając rywalizację jednym punktem. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu. Kolejne lokaty zajęły Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałczu im. Roberta Schumana. Emocjonującym wyścigiem były zmagania nauczycieli mocno i głośno dopingowane przez uczniów szkół. Rywalizacje wygrał Pan Wojciech Marko z SP nr 2, na drugim miejscu uplasował się Pan Czesław Bacławski, a trzecia lokatę wywalczyła Pani Anna Łukaszewicz.