- - - - - -
A+ R A-

Przyjazny stosunek do inności

Chętni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu im. Polskich Olimpijczyków wzięli udział w akcji „Przygoda kolorowej skarpetki” w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego "Każdy z Nas jest inny, równy i wyjątkowy." Dzięki tej akcji solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem. Nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę.
Wspieramy akcję i nasz proces kreatywnego myślenia poprzez wykonanie skarpetkowych pacynek, aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do inności. Zobaczcie, jak nasi uczniowie włączają się w międzynarodowe działania. Czyż pacynki nie są urocze?

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”