- - - - - -
A+ R A-

Czy jajko może być gumowe?

Dzisiaj postanowiliśmy wykonać doświadczenie z jajkiem.Do słoiczków włożyliśmy kawałki kolorowej bibuły, ostrożnie umieściliśmy w nich jajka i zalaliśmy je octem. Pozostawiliśmy miksturę na dwa dni i co pewien czas obserwowaliśmy zachodzące zmiany. Już po chwili na powierzchni jajek utworzyły się malutkie bąbelki (pęcherzyki gazu). Po około godzinie na powierzchni octu zaczął tworzyć się osad - była to pozostałość po skorupce. Po wyjęciu jajek ze słoiczka i umyciu ich pod bieżącą wodą, mogliśmy zaobserwować pływające w nich żółtka. Jajka stały się sprężyste jak gumowe piłeczki. Podświetliliśmy je za pomocą latarki - efekt był niesamowity.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”