Dzień Przedszkolaka 3

                11 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Wałczu odbyła się trzecia edycja  Dni Otwartych – imprezy skierowanej do najmłodszych – przyszłych pierwszoklasistów. „ Dzień Przedszkolaka” to niezwykły czas, podczas którego szkoła otwiera wszystkie swoje drzwi, zakamarki i korytarzyki … Zaprasza do środka  dzieci, ich rodziców i opiekunów.

Pozostając pod wielkim wrażeniem sukcesu i popularności zeszłorocznej edycji uroczystości – cała społeczność szkolna z „ Piątki”  także i dziś dołożyła wszelkich starań, pracy i zaangażowania w jak najlepsze przygotowanie organizację spotkania.  Przyszłoroczne pierwszaki wzięły udział we wspaniałej podróży , zaopatrzeni w specjalne paszporty odwiedzały kolejne części i sekcje budynku szkolnego.

Środowa wycieczka przedszkolaków obejmowała 11 specjalnie przygotowanych przez uczniów i nauczycieli stref : zabaw i eksperymentów, programowania, robotów, zabaw logicznych i kosmosu, chemiczną, językową, kulinarną, harcerską, małego artysty, olimpijską, baśni i bajek, rekreacyjno – taneczną oraz aleję gwiazd.

Do dyspozycji rodziców i opiekunów przygotowano rodzinną kawiarenkę – przy kawie i słodkim poczęstunku można było zasięgnąć porad szkolnych specjalistów oraz obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnej przedstawiającej  wizję szkoły – historię i tradycje , bazę  dydaktyczną , osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów i absolwentów oraz  ogólną koncepcję i kierunki pracy szkoły.

            Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i uwagę . Mamy nadzieję , że odebraliście Państwo naszą  szkołę w jak najlepszym  świetle – jako przyjazne i bezpieczne miejsce,  gdzie każdy może rozwinąć  skrzydła. Tym samym, udało nam się  dowieść oraz otrzymać kredyt zaufania , by od września mogli Państwo bez obaw  powierzyć nam najcenniejsze skarby -  Wasze Dzieci,  a Nasi Uczniowie.

                Dziękujemy serdecznie - społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu