- - - - - -
A+ R A-

Wydarzenia

Przyjazny stosunek do inności

Chętni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu im. Polskich Olimpijczyków wzięli udział w akcji „Przygoda kolorowej skarpetki” w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego "Każdy z Nas jest inny, równy i wyjątkowy." Dzięki tej akcji solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem. Nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę.
Wspieramy akcję i nasz proces kreatywnego myślenia poprzez wykonanie skarpetkowych pacynek, aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do inności. Zobaczcie, jak nasi uczniowie włączają się w międzynarodowe działania. Czyż pacynki nie są urocze?

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca rozkwita nie tylko wiosna.
Na naszych nogach pojawiają się kwieciste, różnobarwne skarpetki. Założenie takich skarpetek, najlepiej nie do pary, to sposób, żeby przypomnieć sobie, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania. To osoby z trisomią 21. pary chromosomów, czyli z tak zwanym Zespołem Downa.
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna – przypada na 21. dzień trzeciego miesiąca w roku, nawiązując do trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, powodującego występowanie tej wady genetycznej.
Zaprezentowane zdjęcia świadczą o tym, że dzieci i młodzież naszej szkoły łączą się z osobami z Zespołem Downa i są pełne wyrozumiałości i wsparcia dla ich inności.
Aby lepiej zrozumieć problemy osób z Zespołem Downa uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć filmy, nawiązujące do tematu na you tube, klikając na wybrany z listy podanych linków.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”