- - - - - -
A+ R A-

Wydarzenia

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia – w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – jak co roku, w naszej szkole podkreślamy rolę wiedzy na temat autyzmu.Fundacja SYNAPSIS, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie celebrowała ten dzień włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.My również wzięliśmy udział w tej akcji, której organizatorkami były p. Aleksandra Gałecka I p.Karina Zaremba.
Szkolny parter, logo szkoły oraz wielka litera A zaświeciły się na niebiesko. Wielu uczniów I nauczycieli ubranych było na niebiesko lub miało na sobie niebieski element garderoby. Na długiej przerwie uczniowie mieli okazję stymulować zmysł węchu i dotyku, które często są zaburzone u osób ze spektrum autyzmu.Pod opieką p.Elżbiety Woś bawili się zrobionym przez nią - zapachowym, niebieskim piaskiem kinetycznym.Osoby, które integrowały się w tym dniu z osobami z autyzmem,dmuchały I podpisywały się na niebieskich balonach. W ramach integracji, szkołę odwiedziły przedszkolaki z przedszkola terapeutyczno-rewalidacyjnego" Piękny Umysł"w Wałczu.Uczniowie z klasy IIIa zapewnili im mnóstwo wrażeń bawiąc się z nimi oraz wspólnie pokonując tor przeszkód.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole przebiegł w atmosferze szacunku I akceptacji.
 
Opracowanie : Karina Zaremba

Międzyszkolne zawody strzeleckie

Międzyszkolne zawody strzeleckie

 

    W środę 2 kwietnia 2019r. w siedzibie LOK w Wałczu odbyły się zawody Szkolnej Ligi Strzeleckiej.  Reprezentacja Gim. Nr 1  w składzie: Kinga Siedlecka, Kacper Szymański, Hubert Kraszczuk -  zajęła III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Indywidualnie Kinga Siedlecka zajęła I miejsce.

Szkołę Podstawową Nr 5 reprezentowali:  Damian Węgierek, Bartosz Wilkiel, Kuba Łozecki . Zdobyli II miejsce drużynowo. Kuba Łożecki czwarty indywidualnie.
Opiekunem był Jerzy Olechnowicz.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”