- - - - - -
A+ R A-

Wydarzenia

Dzieci z przedszkola "PROMYK"

Dzieci z przedszkola "PROMYK" z wizytą w naszej bibliotece! ????

 W dniu 20 marca 2024 roku z wizytą do biblioteki SP5 przybyły dzieci z wałeckiego przedszkola "PROMYK". Przedszkolaków w magiczny świat książek wprowadziły postacie bajkowe, które "wyszły z książek" i same ilustrowały bajki. Dzieci z przedszkola obejrzały spektakl teatralny "BAJKI o BAJKACH", dawiedzialy się, jak należy szanować książki, zwiedziły bibliotekę oraz poznały układ księgozbioru. Zadawały pytania, na które postaci z bajek udzielały im odpowiedzi. Na koniec otrzymały prezenty: wiosenne zakładki do książek oraz pięknie wydaną książkę "Pierwsze abecadło" pozyskaną od Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej "Mała Książka, Wielki Człowiek". ?

Przedszkolaki wychodziły szczęśliwe! Obiecały, że wrócą we wrześniu! Cieszymy się z tego bardzo I trzymamy ich za słowo!

A my będziemy na nich czekać!❤ ?? ?   

                Mariola Żołnacz

UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ !

W dniach 20 i 21 lutego 2024 r. odbyło się uroczyste
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI
Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu.
Uroczystego pasowania dokonała dyrektor szkoły Pani Violetta Kamińska.


     Uczniów klas pierwszych w bajkowy świat książek wprowadziły postacie bajkowe, które „wyszły z książek” i same ilustrowały bajki. Uczniowie należący do Koła Miłośników Biblioteki dla klas pierwszych przedstawili spektakl teatralny „BAJKI O BAJKACH”.
Była zgaduj- zgadula o bajkach i baśniach. Pierwszoklasiści wykazali się ich doskonałą znajomością.
     Uczniowie klas I dowiedzieli się, jak należy szanować wypożyczone książki. Poznali zasady obowiązujące na terenie biblioteki. Zapoznali się z regulaminem wypożyczalni. Po takim wprowadzeniu, skupieni i poważni uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki, po którym mogli już wypożyczyć pierwszą książkę! Wybór był bardzo trudny, bo w bibliotece jest wiele pięknych i nowych książek!
     Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci zakładek do książek. Wszystkim uczniom klasy pierwszej wręczono także prezent: pięknie wydaną książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” pozyskane od Instytutu Książki  w ramach kampanii społecznej „Mała Książka, Wielki Człowiek”. Do książki została dołączona broszura: „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która jest przewodnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadająca, jak wspierać dziecko w nauce czytania wraz z rekomendacjami czytelniczymi.
     Szczęśliwi pierwszoklasiści  obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną, wypożyczać i czytać książki! Cieszę się z tego baaardzo i trzymam ich za słowo!!!

Dziękuję następującym uczniom za przepiękny spektakl, pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości:
Maja Hinz, Liliana Zasada, Anna Lorek, Iga Janusz, Emilia Krzywonos, Matylda Kowalczyk, Maria Żygowska, Oliwier Moździerski, Szymon Zasada, Alicja Podkowa,
Nela Minko, Autumn Tonnon, Helena Pisula, Barbara Zielińska, Lena Matuszewska,
Antoni Szulc, Marcelina Zasada, Hanna Krysztofiak, Daniela Biesiada, Maja Kokowicz,
Zuzanna Kluzek.

Mariola Żołnacz

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”