- - - - - -
A+ R A-

Przegląd sportowy

Olimpijskie spotkanie

Polski Komitet Olimpijski został utworzony 12 października 1919r. podczas zjazdu założycielskiego, zorganizowanego w salce konferencyjnej Hotelu Francuskiego w Krakowie. 102 lata później w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu świętowaliśmy tę rocznicę w wyjątkowy sposób. Została uroczyście otwarta wystawa pamiątek olimpijskich z Tokyo, na której zaprezentowano przedmioty z prywatnych zbiorów naszych olimpijczyków. Pamiątki przekazali m.in.:

- Michał Kubiak-kapitan męskiej reprezentacji Polski w Siatkówce,
 - Tomasz Kryk-trener Żeńskiej Kadry Narodowej Polski w kajakarstwie,
-  Trener wioślarskiej czwórki męskiej, Mistrzów Świata z 2019 w Linzu- Wojciech Jankowski,  - multimedalistka Olimpijska, wałczanka, kajakarka- Karolina Naja,
-  członkowie misji medycznej z Tokyo, fizjoterapeuci kadry Polski w wioślarstwie, Wojciech Pietraszkiewicz i Łukasz Ryder,
- wałecki finalista olimpijski w kajakarstwie Wiktor Głazunow.

Kluczowym momentem obchodów rocznicowych było spotkanie z uczniami naszej szkoły w hali sportowej. Otworzył je Dyrektor Czesław Bacławski, który uroczyście przywitał przybyłych gości. Mieli Oni okazje obejrzeć prezentację  zawierającą zdjęcia oraz filmy ze startów w Igrzyskach XXXII Olimpiady w Tokyo. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadać nieograniczoną ilość pytań, zdobyć autograf naszych mistrzów oraz dotknąć medali olimpijskich Karoliny Naji. Spotkanie podsumowało wystąpienie Pani Dyrektor Violetty Kamińskiej oraz  wspólne pamiątkowe zdjęcie.

               

Skills Challenge

11 października Szkołę Podstawową nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu odwiedzili trenerzy z Fundacji Marcina Gortata MG13. Przeprowadzili oni Szkolny Skills Challenge 2021, w formie zajęć sportowych dla uczniów klas piątych. Po wspólnej rozgrzewce każdy uczestnik przystąpił do testu sprawnościowego. Był to tor przeszkód z kozłowaniem piłką, rzutem do celu i przeszkodami sprawdzającymi ogólną sprawność fizyczną dziecka. Zadanie to wyłoniło dwie osoby w kategorii dziewcząt i chłopców, które będą miały szanse awansować do finału krajowego po zakończeniu projektu. Nagrodą główną jest udział w treningu z Marcinem Gortatem, byłym zawodnikiem amerykańskiej ligi koszykarskiej NBA. Najlepszymi zawodnikami okazali się Martyna Wojdal i Nikodem Świerszcz klasy 5b. Gratulujemy!!!

Podkategorie

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”