- - - - - -
A+ R A-

To czytamy! Polecamy!

Fotorelacja czytelnicza Marceliny Zasady z klasy 2 a!

Dzisiaj bardzo ciekawa fotorelacja czytelnicza, przygotowana przez uczennicę klasy 2 a Marcelinę Zasadę.
Wejdźmy na stronę internetową szkoły i szkolnego facebooka!
Obejrzyjmy przepiękne prace plastyczne wykonane przez Waszą koleżankę. Podziwiajmy zdjęcia! Brawo Marcelinko! Dziękujemy Tobie za poświęcony czas i za to, że jesteś przykładem dla nas wszystkich!
Też tak trzymajmy!

Marcelinka pochwaliła się nam, że przeczytała już:
- „10 niesamowitych przygód Neli”,
- „Niesamowite przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek,
- „Czarną owieczkę” Jana Grabowskiego,
- „Pinokia” C. Collodi.
Marcelina przesłała krótki opis książki „10 niesamowitych przygód Neli”.
Chce zachęcić wszystkich do jej przeczytania (w bibliotece mamy całą serię o Neli i jej przygodach).
A o czym jest ta książka…? Marcelinka opisuje nam to tak:

Nela opowiada o 10 przygodach w różnych częściach świata. Odwiedziła Tajlandię, gdzie miała możliwość jeździć na słoniach oraz je karmić. Opisała różne ciekawostki o tych zwierzętach, np. ile ważą, co jedzą, jak należy na nich jeździć. W Tajlandii była również w schronisku dla tygrysów. Opowiedziała, jak się nimi bawiła, karmiła i nawet leżała z nimi w klatce. Następnie opisała, jakie jedzenie można spróbować w tym kraju, np. białe robaki, koniki polne, tarantule, szarańcze i skorpiony. Kolejną przygodą w Tajlandii była wyprawa do dżungli. Nela miała okazję zobaczyć tam kobrę. Dziewczynka odwiedziła także Zanzibar. Była tam podczas odpływu, dzięki czemu widziała zwierzątka morskie takie, jak: jeżowce, kraby, rozgwiazdy. Następna wyprawa to była wspinaczka na wulkan na wyspie Bali. Nela opisała, że od wydobywanej tam siarki wszystko było pokryte żółtym pyłem. Dziewczynka odwiedziła także pustynię solną w Boliwii. Spała w hotelu, który był cały z soli. Ciekawostką jest, że w Boliwii zjada się świnki morskie. Kolejną przygodą w tym kraju, była możliwość zobaczenia różowych delfinów. Nela płynęła także rzeką Amazonką. Opowiedziała o zwierzętach, które tam żyją, m.in. o piraniach.
Bardzo ciekawa książka, Marcelina poleca innym dzieciom!

Marcelinko, dziękujemy! BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!

Mariola Żołnacz

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”