- - - - - -
A+ R A-

SPOTKANIE Z NAUKAMI ŚCISŁYMI

Dnia 16 maja uczniowie naszej szkoły wraz z trzema nauczycielkami wybrali się na Uniwersytet Szczeciński na wydział matematyczno – fizyczny, znajdujący się przy ulicy Wielkopolskiej 15. O godzinie 10:00 rozpoczęły się wykłady z fizyki. Głównymi tematami były optyka i promieniowanie. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała kilku prezentacji przygotowanych przez panią doktor Natalię Targosz – Ślęczka. Dzięki nim uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fizyki. W końcu przyszła pora na matematykę. Pan doktor Dawid Kędzierski udowodnił, że nie jest ona wcale taka trudna. Po pięciu godzinach spędzonych na uniwersytecie, gimnazjaliści i uczniowie klas siódmych bogatsi o nowe doświadczenia udali się do galerii „Galaxy”, a następnie odbyli krótki spacer po Szczecinie. O godzinie 17:00 młodzież wyruszyła w podróż do Wałcz. Wszyscy dotarli szczęśliwie z uśmiechami na twarzy.
W wycieczce wzięło udział 45 uczniów. Opiekunami były: pani Marta Kałamaja, pani Anna Potępa oraz pani Ewa Bronowicka.
Wyjazd odbył się w ramach projektu „Dotknąć, poznać, zrozumieć
– podniesienie jakości nauczania poprzez wykorzystanie metody eksperymentu oraz narzędzi TIK w Szkole Podstawowej nr 5 w Wałczu”

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”