- - - - - -
A+ R A-

Koło teatralne "Utopia"

"UTOPIA" to koło teatralne, które funkcjonuje w naszej szkole od paru lat. Członkami "Utopii" zostają wszyscy chętni, którzy mają otwarte umysły, nie boją się wyzwań i pragną się dobrze bawić. Bowiem w naszym kółku jest miejsce na wszystko.
Lubimy przeżywać sztukę, lubimy wzruszać, ale też rozśmieszać. Autorskie sztuki naszej opiekunki, polonistki Izabeli Dzierży, często prowokują i obalają utarte schematy.
Odwołujemy się  w naszych spektaklach do tradycji, ale jeszcze chętniej z nią zrywamy. Wykorzystujemy nieznaną, alternatywną, często rockową muzykę, ale odwołujemy się też do tej powszechnie znanej i słuchanej; pragniemy oddawać emocje za pomocą sugestywnego obrazu i ruchu. Nie akceptujemy nudy.
Nasze dotychczasowe działania spotykały się z entuzjazmem i miłym przyjęciem publiczności. Widzowie nieraz płakali, bywali poruszeni i sprowokowani do refleksji; nieraz też zaśmiewali się do łez. Prezentowaliśmy efekty naszej pracy w Wałeckim Centrum Kultury podczas Sympozjów Humanistycznych, w Nakle nad Notecią podczas  Przeglądu Teatralnego   , w Ośrodku Readaptacyjno- Wychowawczym  dla Młodzieży w  Iłowcu oraz w Mirosławcu na Przeglądzie Małych Form Teatralno- Kabaretowych, gdzie uzyskaliśmy podczas konkursu pierwsze miejsce                i statuetkę laureata.
Wciąż jesteśmy spragnieni nowych wrażeń i wyzwań i zapraszamy do nas wszystkich, którzy lubią choć na chwilę zapomnieć o "szarej rzeczywistości".
W tym roku postanowiliśmy na początek rozbawić nauczycieli i zaprezentowaliśmy komediową etiudę podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji. Dzięki temu przekonaliśmy się, jak uroczo wygląda nasz nowy kolega w rajstopkach:) .

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”