- - - - - -
A+ R A-

HOOOP SPOORT

Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki powstała by wspierać i rozwijać aktywność fizyczną opartą na lekkiej atletyce zwanej królową sportu. Dostrzegając rolę ruchu i rywalizacji w kształtowaniu postaw społecznych, zwracamy uwagę na to, iż sport kształtuje pozytywne cechy charakteru i osobowości. Prezesem Fundacji jest Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, trzykrotny medalista Mistrzostw Świata, aktualny rekordzista Polski w skoku wzwyż. HOOOP SPOORT to projekt edukacyjno-sportowy, którego uczestnikami są dzieci ze szkół podstawowych klas IV-VI . Wiodącym celem projektu jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych. Zajęcia odbywają się w halach sportowych lub na innych obiektach sportowych. Wyróżnikiem projektu jest aspekt historyczny przybliżający najwybitniejsze postaci lekkiej atletyki oraz prezentacja materiałów z największych światowych imprez lekkoatletycznych. 24 października hala sportowa na Dolnym Mieście gościła wałeckie szkoły podstawowe nr 1, 4 i 5. Podczas wydarzenia dzieci spotykały się z obecnymi gwiazdami lekkiej atletyki, które podczas warsztatów przedstawiły najważniejsze osiągnięcia największych polskich lekkoatletów, jak i własne. Gościliśmy takie gwiazdy jak Sebastian Chmara (olimpijczyk, Halowy Mistrz Świata w wieloboju), Paweł Januszewski (olimpijczyk, Mistrz Europy w biegu na 400m przez płotki) oraz nadzieja polskiego skoku wzwyż, Norbert Kobielski, który wywalczył przepustkę na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Gościem honorowym był Burmistrz miasta Maciej Żebrowski, który uroczyście otworzył całą imprezę. Wydarzenie składało się z dwóch części. Część edukacyjna czyli najważniejsze wydarzenia ze świata lekkiej atletyki, filmy i prezentacje z największych imprez lekkoatletycznych i konkursy wiedzy o lekkiej atletyce. Druga części sportową rozpoczęła się od zapalenia znicza olimpijskiego, w dodatku pochodnią, którą zapalany był znicz podczas Igrzysk w Atenach w 2004 roku ! Następnie uczniowie brali udział w kilku formach sprawnościowych jak skoki , rzuty i sprinty. Punktem kulminacyjnym była rywalizacja sztafet. Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu otrzymało koszulkę oraz pamiątkowy medal. Dla najlepszych szkół wręczane zostały statuetki. Foto: Natalia Kujawiak-Fiałkowska i Agnieszka Brosz.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”