- - - - - -
A+ R A-

Spotkanie i lekcja

W związku z obchodami Szkolnego Tygodnia Tolerancji i Życzliwości gościliśmy w naszej szkole wyjątkowe osoby. Odwiedziły nas polskie paraolimpijki specjalizujące się w dyscyplinie jaką jest lekkoatletyka. Renata Chilewska to polska paraolimpijka, multimedalistka olimpijska, startująca głównie w konkurencjach rzutowych. Pierwszy medal w kolorze srebrnym podczas swojej kariery zdobyła w Barcelonie 1992. Potem zdobyła trzy medale na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach 2004, złoty w rzucie oszczepem, srebrny w pchnięciu kulą i brązowy w rzucie dyskiem. Zdobycz medalową zakończyła w Pekinie w 2008, zdobywając dwa brązowe medale. Obecnie jest trenerem kadry Polski i opiekuje się Joanną Oleksiuk, która jest paraolimpijką z Tokyo 2020 a także złotą i srebrną medalistką Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą. Największy sukces to brązowy medal z Mistrzostw Świata w Paryżu 2023. Obie mistrzynie bardzo chętnie odpowiadały na pytania, opowiadały anegdoty, ciekawostki oraz prezentowały swoje liczne medale i pamiątki. Uczniowie natomiast wysłuchali historii sportowych oraz mieli okazję pchać kulą siedząc na specjalnym siedzisku zwanym potocznie "kozą". Na zakończenie spotkania wszyscy mogli sobie zrobić pamiątkową fotkę i otrzymać z rąk zaproszonych gości upominki przygotowane przez Polski Komitet Paraolimpijski w ramach Spotkanie i lekcja z Paraolimpijczykiem.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”