UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ !

W dniach 20 i 21 lutego 2024 r. odbyło się uroczyste
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI
Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu.
Uroczystego pasowania dokonała dyrektor szkoły Pani Violetta Kamińska.

Uczniów klas pierwszych w bajkowy świat książek wprowadziły postacie bajkowe, które „wyszły z książek” i same ilustrowały bajki. Uczniowie należący do Koła Miłośników Biblioteki dla klas pierwszych przedstawili spektakl teatralny „BAJKI O BAJKACH”.
Była zgaduj- zgadula o bajkach i baśniach. Pierwszoklasiści wykazali się ich doskonałą znajomością.
     Uczniowie klas I dowiedzieli się, jak należy szanować wypożyczone książki. Poznali zasady obowiązujące na terenie biblioteki. Zapoznali się z regulaminem wypożyczalni. Po takim wprowadzeniu, skupieni i poważni uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki, po którym mogli już wypożyczyć pierwszą książkę! Wybór był bardzo trudny, bo w bibliotece jest wiele pięknych i nowych książek!
     Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci zakładek do książek. Wszystkim uczniom klasy pierwszej wręczono także prezent: pięknie wydaną książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” pozyskane od Instytutu Książki  w ramach kampanii społecznej „Mała Książka, Wielki Człowiek”. Do książki została dołączona broszura: „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która jest przewodnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadająca, jak wspierać dziecko w nauce czytania wraz z rekomendacjami czytelniczymi.
     Szczęśliwi pierwszoklasiści  obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną, wypożyczać i czytać książki! Cieszę się z tego baaardzo i trzymam ich za słowo!!!

Dziękuję następującym uczniom za przepiękny spektakl, pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości:
Maja Hinz, Liliana Zasada, Anna Lorek, Iga Janusz, Emilia Krzywonos, Matylda Kowalczyk, Maria Żygowska, Oliwier Moździerski, Szymon Zasada, Alicja Podkowa,
Nela Minko, Autumn Tonnon, Helena Pisula, Barbara Zielińska, Lena Matuszewska,
Antoni Szulc, Marcelina Zasada, Hanna Krysztofiak, Daniela Biesiada, Maja Kokowicz,
Zuzanna Kluzek.

Mariola Żołnacz

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU BIBLIOTECZNEGO „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI – prezentem dla ucznia klasy I”.

8 stycznia 2024 r. odbyło się wręczenie nagród uczniom biorącym udział w Szkolnym Konkursie Bibliotecznym „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI – prezentem dla ucznia klasy I”.
   Dyplomy i nagrody w postaci książek oraz słodkości wręczyła dyrektor szkoły Pani Violetta Kamińska.

A oto nagrodzeni uczniowie:
I miejsce – Ksawery Czupryński klasa II b
II miejsce – Maja Hinz klasa II a
                   - Lena Polechońska II b
III miejsce – Jagoda Kraszczuk klasa II a
                   - Filip Macias klasa II c
                  -  Franek Wojciuk klasa II c
Wyróżnienie – Emilia Girczyc klasa II a
                     - Lena Wiśniewska klasa II a
                     - Patryk Jasinowski klasa III b

Gratulujemy zwycięzcom!
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

Mariola Żołnacz