Przegląd sportowy

Brązowy medal piłkarzy

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu zajęła III miejsce i wywalczyła brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców. Finałowy turniej odbył się w Szczecinku. Warto podkreślić fakt, że nasza drużyna w większości składała się z uczniów z rocznika 2010, z klasy 7 b sportowej, wzmocniona tylko dwoma zawodnikami z klasy 8 a. Gratulujemy sukcesu naszym piłkarzom, którzy wystąpili w składzie: Marcel Graczykowski, Mateusz Skonieczka, Szymon Przybył, Daniel Kozak, Wiktor Kowalski, Filip Fronckiewicz, Oskar Bogusław, Daniel Bujnowski, Jakub Połeć, Szymon Nowak, Krystian Szostak(na zadjeciu brakuje zawodników kontuzjowanych Szymona Lasoty ,Szymona Kuszlecowa). Trenerem w szkole i klubie jest Pan Artur Pieczyrak. Wszyscy zawodnicy tworzą trzon drużyny trampkarza w klubie MUKS Orzeł 2010 Wałcz, a Szymon Nowak występuje w zespole Juniora Starszego pod wodzą Trenera, Pana Wiktora Ptaka.

Wojewódzki trójbój LA 2024

Młodzi lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu wystąpili w Finale Wojewódzkiego Trójboju Lekkoatletycznego klas 3 i 4, który tradycyjnie odbył się w Złocieńcu. Dla naszej bardzo młodej ekipy( w większości zawodnicy uczęszczają do klas 2 i 3) było to ogromne wydarzenie i przeżycie. Jak na swój młody wiek zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując 11 miejsce na 16 startujących szkół. To doskonały prognostyk na przyszłość. Dodatkowo Michał Garsztka uzyskał 5 wynik w indywidualnej klasyfikacji. Ogromne gratulację dla Fabiana Osińskiego, Floriana Pomorskiego, Piotra Grynkiewicza, Leona Pieczyraka i Michała Garsztki oraz trenerki, Pani Agaty Skonieczka.