Przegląd sportowy

Akademia Women Cup

W sobotę 8 grudnia w Mrzeżynie odbyła się IV edycja Turnieju Akademia Women Cup. W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2007-2008 wzięły udział zawodniczki Akademii Piłkarskiej Piątki Wałcz, uczennice z klas sportowych o profilu piłka nożna ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu. Dziewczęta zdecydowanie wygrały grupę eliminacyjną zwyciężając w 4 spotkaniach bez straty bramki. W półfinale po zaciętym spotkaniu okazały się lepsze od przeciwniczek z Niemicy po 7 seriach rzutów karnych. W finale turnieju zmierzyły się z kadrą ZZPN. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i decydowała seria rzutów karnych, w której zwyciężyły kadrowiczki 3:2. Dziewczęta z AP Piątki wywalczyły II miejsce, Dominika Krawczyk została wybrana najlepszym obrońcą turnieju rocznika 2007, a Milena Bednarek najlepszą zawodniczką. Skład drużyny: Amelia Rosinska, Milena Bednarek, Dominika Krawczyk, Zuzanna Wiza, Tosia Kurzak, Ewa Troscianko, Ala Nowokunska, Jagoda Serafin, Maja Wojczakowska. Trenerem zespołu jest Paweł Gepert. Dziewczęta wielkie gratulacje!

Powiatowy tenis

6 grudnia w hali sportowej Polsko - Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym. W turnieju uczestniczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z Człopy, Tuczna, Piecnika i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu. Turniej rozegrano w obu kategoriach systemem każdy z każdym do trzech wygranych meczów. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Alicja Nowokuńska, Milena Bednarek, Zuzia Wiza,Blanka Jaźwicka, Ewa Trościanko, Olaf Szymański, Łukasz Skwarna, Jakub Łożecki, Wiktor Garusiński i Maciek Niewczas. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców nasze reprezentacje wygrały po dwa spotkania z Tucznem i Piecnikiem oraz uległy reprezentacji gospodarzy, co dało naszym reprezentacjom drugie miejsca. W obu kategoriach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Człopie. Reprezentacje naszej szkoły przygotowywały się do zawodów pod okiem Pana Wojciecha Kułagi.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

Franek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Wie jak rozśmieszać.”

Paweł

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest przyjacielski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest jak Lewandowski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Lubi rozśmieszać.”