- - - - - -
A+ R A-

Zajęcia świetlicowe

Thanksgiving Day

THANKSGIVING DAY
Dziś w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Jest to święto ruchome i przypada w czwarty czwartek listopada. Amerykanie zasiadają do uroczystego obiadu z rodzina i przyjaciółmi, by podziękować za to co mają. Na stole króluje pieczony indyk, słodkie ziemniaki, sos żurawinowy i tarta dyniowa. Dzień lub dwa przed Świętem Dziękczynienia w Ogrodzie Różanym Białego Domu odbywa się uroczystość, podczas której prezydent USA daruje życie indykowi. W tym roku „upiekło się” aż dwóm indykom o imionach Bread (chleb) i Butter (masło).
Z tej okazji w świetlicy szkolnej rozgościły się indyki. Kolorowy papier, nożyczki i odrobina wyobraźni wystarczyły, aby powstało niemałe stadko gulgoczących ptaków.

Nadeszła jesień

Jesień...
Wrzesień jest miesiącem, w którym piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat. Dzieci zbierają kasztany i inne skarby tej pięknej pory roku. Czas w naszej świetlicy umilają prace plastyczne inspirowane jesienią. Dziś uczniowie rysowali listki, które kolorowali ciepłymi barwami. Trochę niestandardowo ponieważ zamiast pędzla użyli gąbki i wacików kosmetycznych. Było twórczo i radośnie.
Opracował: Marta Szott

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”