Zajęcia świetlicowe

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Dzień Niedźwiedzia Polarnego to inicjatywa organizacji Polar Bears International. W ten sposób stara się ona uświadomić społeczeństwo, że wskutek globalnego ocieplenia zmniejsza się pokrywa lodowa w Arktyce. To w przyszłości może doprowadzić do wymarcia gatunku. Dzień Niedźwiedzia Polarnego zachęca ludzi do znalezienia sposobów zmniejszenia emisji dwutlenku węgla .Dlatego w świetlicy uczniowie pod opieką Pani Marty Szott rozpoczęli cykl zajęć poświęconych temu problemowi.Na początek stworzyliśmy piękne polarne niedźwiadki.Kolejnym tematem będzie efekt cieplarniany i jego skutki .

Dzień Języka Ojczystego

Dzień 21 lutego od roku 1999 obchodzony jest jako Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym w świetlicy odbyły się specjalnie przygotowane na tę okazję zajęcia, w których udział wzięli jej najmłodsi uczestnicy. Na zajęciach tych zaprezentowana została historia związana zarówno z samym świętem, jak i naszym językiem. Uczniowie zapoznali się również z największymi polskimi autorami książek dla dzieci oraz ich dziełami. Uwieńczeniem zajęć była nauka pięknego pisania oraz wierszyki łamiące języki, przy których powtarzaniu było mnóstwo śmiechu i zabawy.
Agata Juszkiewicz