Miejski Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza

Udało się! Po trzech latach przerwy wznowiliśmy Miejski Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza, którego patronem został kolejny Burmistrz Miasta Wałcz, Pan Maciej Żebrowski, a Urząd Miasta ufundował nagrody.
W XV już edycji wzięli udział uczniowie wszystkich wałeckich szkół podstawowych, mistrzowie wyłonieni w swoich placówkach. Ich opiekunowie zostali zaproszeni do komisji konkursowej.
Ze SP nr 1 był to Pan Szymon Wiśniewski, ze SP nr 2 Panie Krystyna Borecka i Agata Koteras, ze SP nr 4 Panie Hanna Spieczyńska i Dominika Klimończyk. Gospodarzy reprezentowały Panie Elżbieta Woś i Anna Wolna. Przewodniczącą komisji była Pani Łucja Moskalewicz- pomysłodawczyni konkursu i wieloletni nauczyciel SP nr 5.
Dyktanda przygotował Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Nie były one łatwe, jednak spośród piszących udało się wyłonić prawdziwych mistrzów ortografii.
Gdy czekaliśmy na ogłoszenie wyników, obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne "Grasie", w reżyserii Pań Emilii Bogusz i Ireny Prus pt. " Chodź na słówko". Na każdego uczestnika czekał też słodkich poczęstunek. Po zakończeniu prac komisji zostały ogłoszone wyniki:
I miejsce- Denis Pitka SP nr 2
I miejsce- Małgorzata Rajek SP nr 2
II miejsce- Natalia Dutkowska SP nr 2
III miejsce- Amelia Rozwałka SP nr 4
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom! Mamy nadzieję na kolejne spotkanie- do zobaczenia w przyszłym roku!