- - - - - -
A+ R A-

Polacy nie gęsi, iż swój język mają

​W poniedziałek wybrani uczniowie z klas 4-8 mieli okazję wykazania się znajomością języka polskiego podczas zorganizowanego przez polonistki: Emilię Bogusz oraz Izabelę Dzierżę Szkolnego Dnia Języka Ojczystego. Polonistyczne zmagania miały zaakcentować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypadający na 21 lutego.
​Reprezentanci poszczególnych klas rozwiązywali szereg zadań z obszaru ortografii, frazeologii, językoznawstwa oraz literatury- układali puzzle, przypasowywali kody QR do właściwych słów, wypełniali karty pracy oraz rozwiązywali zadania multimedialne. Zwieńczeniem zmagań było tworzenie tzw. ”lepieji” czyli konstrukcji językowych wzorowanych na krótkich formach literackich tworzonych przez poetkę –noblistkę, czyli Wisławę Szymborską. W ten sposób nauczycielki oraz uczniowie postanowili uhonorować fakt, że rok 2023 został obwołany rokiem Szymborskiej. Wszystkim uczestnikom potyczek językowych serdecznie gratulujemy, jednocześnie ciesząc się, że zainteresowanie językiem ojczystym nie odchodzi do lamusaJ

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”