Dni Języków Obcych

ATTENTION! UWAGA! ACHTUNG!
26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych, z tej okazji nauczyciele języków obcych z naszej szkoły przygotowali Kawiarenkę Językową, gdzie można było spróbować pysznych wypieków.
31 października mieszkańcy krajów anglojęzycznych obchodzą Halloween, które ma coraz większą rzeszę zwolenników także w Polsce, szczególnie wśród najmłodszych łasuchów. W scenerii szczerbatych dyń, przyjaznych duszków i czarnych kotów przynoszących szczęście będą się w tym roku szkolnym odbywały Dni Języków Obcych.
Przez dwa dni uczniowie naszej szkoły staną w szranki w zmaganiach językowych. Prosimy, aby każda klasa (oprócz klas I SP) wybrała trzyosobową drużynę, która będzie brała udział w konkursach językowo-kulturowych w sali nr 10. Zadania nie sprawdzają tylko znajomości gramatyki i leksyki języka angielskiego oraz niemieckiego (VII SP, II i III gim), lecz wiedzę ogólną. Będzie też szansa na zaprezentowanie umiejętności manualnych, aktorskich i plastycznych.
Dla drużyn, które zdobędą najwyższe wyniki punktowe przewidziane są nagrody rzeczowe, a dla klas słodka niespodzianka.
Uczniowie klas I szkoły podstawowej będą wykonywać prace w swoich klasopracowniach pod opieką Wychowawców, które następnie zaprezentują szerszej publiczności.

NEW! NOWOŚĆ! NEU!
Wszyscy uczniowie mają też możliwość wzięcia udziału w konkursie na przebranie z okazji Halloween. Liczy się pomysłowość i „straszność” stroju. We wtorek 31 października p. Agata Juszkiewicz zrobi zdjęcia naszym szkolnym „straszakom”, które zostaną opublikowane na profilu szkoły na Facebooku. O wyniku rywalizacji zadecyduje ilość lajków pod zdjęciami. Głosownie zakończy się 5 listopada o godz. 23:59. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 7 listopada 2017. Zapraszamy do oddawania głosów całą społeczność szkolną oraz sympatyków szkoły.

ROZKŁAD JAZDY:

30.10.(poniedziałek) 2 i 3 godz. lekcyjna – klasy I-III szkoły podstawowej (p.Michalski)
30.10.(poniedziałek) 4 i 5 godz. lekcyjna – klasy IV-VI szkoły podstawowej (p. Królak)
31.10.(wtorek) 2 i 3 godz. lekcyjna – klasy VII sp, II i III gimnazjum (p. Krekora)
31.10.(wtorek) - zdjęcia ”straszaków” – na przerwach, zaczynając od godz. 8.45 (p. Juszkiewicz), głosowanie do 5.11.2017 r. (niedziela). Rozwiązanie konkursu 7.11. 2017 r. (wtorek).

Zapraszamy do udziału!
Nauczyciele Języków Obcych