Filmowe sukcesy III e

Uczniowie klasy III e gimnazjum wzięli udział w organizowanym przez Zespół Szkół nr 4 RCKU Konkursie Filmowym pt. "Świat w oczach młodego człowieka". Ich zadaniem było nagranie filmu na podstawie samodzielnie napisanego scenariusza i odpowiednie zaprezentowanie tematu.    Roli scenarzysty i reżysera podjął się Rafał Jankowski, natomiast montażem całości zajął się Filip Zuj. W filmie wystąpili: Rafał Jankowski, Filip Zuj,Krzysztof Lasota,  Maciej Dyks, Maciej Mróz,Adam Nowalski,  Piotr Iwanowicz, Kacper Jakubajtis. Opiekę nad młodymi filmowcami sprawowała ich wychowawczyni i polonistka,  Izabela  Dzierża.

24 listopada odbyła uroczysta II Międzyszkolna Gala Filmowa, na której zostały zaprezentowane najlepsze filmy i ogłoszono listę zwycięzców. Spośród dziewiętnastu filmów, przysłanych na konkurs, jurorzy wybrali trzy najlepsze.

Film naszych uczniów, zatytułowany : "Razem", został dostrzeżony przez jurorów i jego autorzy otrzymali zaszczytne III miejsce. Zachęceni tym sukcesem uczniowie już myślą o karierze w Hollywood...:)

Opracowała : Iza Dzierża

Patrycja

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „szczera i zabawna ….”