- - - - - -
A+ R A-

Sukcesy naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych i zawodach sportowych

W DRODZE PO LAURY

Nauka jest jak niezmierne morze...

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

 

– to motto uczniów  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu, którzy pracując pod kierunkiem swoich nauczycieli, pomyślnie przeszli eliminacje szkolne i rejonowe   konkursów przedmiotowych – przygotowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

Konkurs Języka Polskiego: Weronika Gryglewska; nauczyciel przygotowujący: Łucja Moskalewicz,

Konkurs Matematyczny: Alicja Promińska, Nadia Szczepko; nauczyciel przygotowujący: Joanna Siedlecka,

Konkurs Języka Angielskiego: Piotr Długosz; nauczyciel przygotowujący: Julia Pisarska.

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE DLA UCZNIÓW DOTYCHCZASOWYCH GIMNAZJÓW:

Konkurs Polonistyczny: Agata Sacha, Klaudia Bezler; nauczyciel przygotowujący: Dorota Szymczak,

Konkurs Geograficzny: Agata Sacha; nauczyciel przygotowujący: Iwona Orzechowska,

Konkurs Języka Angielskiego: Julia Bratkowska; nauczyciel przygotowujący: Natalia Kujawiak – Fiałkowska,

Konkurs Języka Niemieckiego: Katarzyna Zawisza; nauczyciel przygotowujący: Łucja Maślany, Aleksandra Wnuk,

Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie: Maciej Czaszyński; nauczyciel przygotowujący: Joanna Sadlej

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA PODCZAS ZMAGAŃ W SZCZECINIE!

 

8 listopada uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu i jednocześnie zawodniczki UKS Libero Wałcz uczestniczyły w Turnieju z okazji Święta Niepodległości w Czaplinku. Rywalizowały z zespołami z Koszalina, Stargardu, Słupska, Miastko oraz Czaplinka. Turniej rozegrano w 3 grupach eliminacyjnych do walki o poszczególne miejsca. Nie tracąc seta, dziewczyny awansowały do ścisłego finału, gdzie uległy tylko gospodyniom, kończąc turniej na II miejscu. Wyróżnioną zawodniczką naszego zespołu została Maja Denis. Nasz zespół wystąpił w składzie: Maja Denis, Patrycja Blicharska, Aurelia Muryn, Karolina Szeremeta, Paula Gala, Klaudia Ptak, Luiza Czech, Wiktoria Bienias, Monika Pastusiak, Oliwia Kancerska.

Trenerzy: Agata Skonieczka, Magdalena Kunert. Gratulacje!

Turniej z okazji Święta Niepodległości Nauczyciele – Uczniowie

11 listopada 2017 roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu ten dzień nie był tylko kolejnym świętem, kolejną kartką w kalendarzu oznaczoną czerwonym kolorem, dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Pamiętaliśmy w nim o tych, którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odzyskanie wolności przez Polskę. Z tej okazji w hali sportowej odbył się coroczny turniej siatkarski, w którym wystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców z oddziałów gimnazjalnych oraz drużyna nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele zgromadzeni na trybunach oprócz emocji sportowych wysłuchali także informacji związanych z Narodowym Świętem Niepodległości, ułożyli kartoniadę w kolorze flagi państwowej oraz odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób uczciliśmy tą bardzo ważną datę w dziejach naszego kraju. 

 

W piątek, 24 listopada 2017 roku w Złocieńcu, odbyły się Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii chłopców i dziewcząt. Nasza szkoła reprezentowana była przez Martę Filipowicz, Martę Sukiennik, Alicję Cieplińską oraz Klaudię Dziubak. Uczennice, po raz drugi w historii szkoły, awansowały do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gratulacje dla naszych dziewcząt oraz trenera Wojciecha Kułagi, których mocno wspierała Paula Gala.

11 grudnia 2017 roku w Bierzwniku, odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych. Nasza szkoła reprezentowana była przez Martę Filipowicz, Martę Sukiennik, Alicję Cieplińską oraz Klaudię Dziubak. Nasze uczennice, po raz drugi w historii szkoły, awansowały do Finału Wojewódzkiego zajmując ósme miejsce. Gratulacje dla naszych dziewcząt !

23 listopada 2017 r. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Wałczu odbyły się zawody strzeleckie z okazji zakończenia Ligi Strzeleckiej organizowane przez Ligę Obrony Kraju i Urząd Miasta Wałcz. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 wystąpiła w składzie: Kinga Siedlecka, Kacper Szymański, Bartosz Wilkiel i zajęła II miejsce. Kinga Siedlecka natomiast indywidualnie zajęła II miejsce. Oddziały gimnazjalne reprezentowali: Basia Grzybkowska, Ola Kufel oraz Julek Obara. Julek w klasyfikacji indywidualnej zajął I miejsce, a drużyna II. Gratulacje dla wszystkich zawodników. Opiekunem ekip był Artur Pieczyrak.

9 grudnia młodzi piłkarze z klasy 4 d wzięli udział w halowym turniej Krajna Cup 2017 w Osieku. W turnieju spotkało się 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce w grupie wygrywając wszystkie mecze. Pokonali Stellę Białośliwie 6-2, Brdę Bydgoszcz 2-0, Calcio Wągrowiec 2-1, Krajnę II Wyrzysk 2-1. W półfinale wygrali z Pogonią Mogilno 3-0 i awansowali do finału, w którym nieznacznie ulegli drużynie Krajna I Wyrzysk 1-2 i zajęli II miejsce w całym turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik Adrian Kijewski. Nasza drużyna zagrała w składzie Lisowski Wiktor, Patrzek Paweł, Wnuk Mateusz, Januszkiewicz Marcel, Kijewski Adrian, Leśny Hubert, Gola Nikodem, Simiński Kuba, Gmiterczuk Paweł, Filipczuk Franek. Gratulacje dla całej drużyny!

Kadetki UKS Libero Wałcz rozpoczęły rundę rewanżową. Gospodynie podjęły na swoim parkiecie drużynę OPP Powiat Kołobrzeg i pokonały rywalki bez straty seta. Dzięki temu zwycięstwu utrzymują pozycję lidera w grupie B Zachodniopomorskiej Ligii Wojewódzkiej Kadetek. Gratulacje dla zawodniczek i kibiców, którzy tak licznie przybyli na nasze trybuny. Podopieczne Agaty Skonieczki i Michała Porębiaka wystąpiły w składzie: Maja Denis, Patrycja Blicharska, Aurelia Muryn, Karolina Szeremeta, Paula Gala, Klaudia Ptak, Wiktoria Bienias, Monika Pastusiak, Oliwia Kancerska, Natalia Spodniewska, Luiza Czech, Wiktoria Jankowska, Natalia Towarnicka, Izabela Nagórska.

12 grudnia 2017 r. w naszej szkole zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce. Tegoroczne zmagania odbyły się w bardzo skromnej obsadzie, gdyż wzięły w nich udział tylko po dwie reprezentacje w kategorii dziewcząt i chłopców. W obu przypadkach górą byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu, którzy pokonali swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu, tym samym uzyskując awans do zawodów regionalnych. Obie drużyny prowadzone przez Annę Łukaszewicz i Marka Skonieczka reprezentowali: Jakub Palmowski, Patryk Kitowicz, Cezary Fryc, Maciej Tomaszewski, Wojciech Suślik, Jakub Kuternowski, Piotr Iwanowicz, Maciej Kruk, Jakub Kuzio, Julian Obara, Sandra Zimoch, Marta Sukiennik, Julia Szpecht, Zuzanna Zabel, Marta Filipowicz, Anita Łukaszewicz, Martyna Odolczyk, Wiktoria Włodarczyk. Sędziami zawodów byli Agata Skonieczka, Artur Pieczyrak i Paweł Gepert.  

 Zawodnicy WTS Orzeł Wałcz podczas Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w kajakarstwie, które odbyły się w Choszcznie, wywalczyli dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe medale. Jeden z nich zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu, Kajetan Różański, który przypłynął jako drugi w konkurencji K1 na dystansie 500 m. Trenerem klubowym Kajetana jest Pan Ireneusz Wasielewski. Gratulujemy! 

19 listopada do rywalizacji w lidze stanęły kadetki. Dziewczęta podejmując na swoim parkiecie MKS Koszalin, nie były zbyt gościnne, pokonując przeciwnika 3:0. Gratulacje dla zawodniczek oraz kibiców za wspaniały doping. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Martyna Sadowska, Izabela Nagórska, Maja Denis, Patrycja Blicharska, Aurelia Muryn, Karolina Szeremeta, Paula Gala, Natalia Spodniewska, Wiktoria Bienias, Klaudia Ptak, Wiktoria Jankowska, Monika Pastusiak, Luiza Czech. Trenerami zespołu są Agata Skonieczka i Michał Porębiak. Brawo dziewczyny! 

            Obiekty Pogoni Szczecin przez jeden dzień stały się miejscem sportowej rywalizacji dla blisko dwustu młodych piłkarzy. Wszystko to dzięki Fundacji Ekstraklasy, która wspólnie z Dumą Pomorza zaprosiła kluby z całego regionu do rywalizacji w turnieju Ekstra Talent. Projekt organizowany przez Fundację Ekstraklasy wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki odbywa się już po raz drugi. W ciągu osiemnastu dni w zmaganiach weźmie udział ponad 250 zespołów piłkarskich i blisko 3000 zawodników.  Rozwijamy ideę zapoczątkowaną przez Akademie Klasy Ekstra. Turniej Ekstra Talent ma być doskonałą zabawą dla młodych zawodników, okazją do sportowej rywalizacji, ale także możliwością przeprowadzenia profesjonalnych testów sprawnościowych. W szczecińskiej edycji turnieju udział wzięło szesnaście klubów z całego regionu. Przy Twardowskiego pojawiły się m.in. Kotwica Kołobrzeg, Błękitni Stargard, Chemik Police, Orzeł 2010 Wałcz/ klasa piłkarska IVD SP5/ czy Błękitni Dobiegniew. W rywalizacji wzięły również udział szczecińskie zespoły, takiej jak Salos, Arkonia, Football Arena czy Żaki Dąbie. Nie zabrakło oczywiście również zespołów Pogoni Szczecin, a także oddziałów Pogoń Szczecin Football Schools z Pyrzyc oraz Stepnicy. Zawodnicy zmagania rozpoczęli od fazy grupowej, w której każdy z zespołów rozegrał po trzy spotkania. Nasi chłopcy wygrali dwa mecze i jeden minimalnie przegrali i zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskały awans do fazy pucharowej, w której toczyła się bezpośrednia walka o puchary i medale. W przerwach między meczami młodzi zawodnicy brali również udział w badaniach sprawnościowych, które posłużą Ministerstwu Sportu i Turystyki do stworzenia planu stymulacji polskiego sportu.. Zawodnicy wzięli  udział w trzech konkurencjach – podciąganiu na drążku, biegu wahadłowym oraz biegu wytrzymałościowym. Dzięki takim zadaniom możliwe będzie sprawdzenie siły poszczególnych uczestników turnieju, ich szybkości oraz wytrzymałości. W ćwierćfinale nasi chłopcy niestety po wyrównanym meczu ulegli 0-2 późniejszym triumfatorom drużynie Pogoni Szczecin. Trzeba dodać, że wyjazd był świetną formą integracji nowo powstałej klasy. Zawodniczki oraz zawodnicy wrócili z imprezy bardzo zmęczeni, ale z wieloma wrażeniami.

9 października na stadionie miejskim w Wałczu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Zawody uroczyście otworzył Starosta Powiatu Wałeckiego, Bogdan Wankiewicz, który życzył wszystkim uczestnikom uzyskania jak najlepszych wyników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować nasz powiat na Mistrzostwach Województwa, które odbędą się 19 października w Tychowie. W zawodach wzięli udział reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu pod okiem Anny Kszak-Krzyżanowskiej i Tomasza Kinczela. Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:

Igrzyska Dzieci:
Kategoria dziewcząt 800m:

1. Szkoła Podstawowa w Tucznie

2. Szkoła Podstawowa w Człopie
3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu 
4. Szkoła Podstawowa w Mirosławcu 
5. Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu 
6. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu

Kategoria chłopców 800m:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu 
2. Szkoła Podstawowa w Człopie 
3. Szkoła Podstawowa w Tucznie 
4. Szkoła Podstawowa w Mirosławcu 
5. Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Kategoria dziewcząt 800m:
1. Gimnazjum w Mirosławcu 
2. Gimnazjum nr 1 w Wałczu 
3. Gimnazjum w Tucznie 
4. Gimnazjum w Chwiramie 
5. Gimnazjum w Człopie

 Kategoria chłopców 1000m:

1. Gimnazjum w Mirosławcu 
2. Gimnazjum nr 1 w Wałczu 
3. Gimnazjum w Tucznie 
4. Gimnazjum w Człopie 
5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu( klasy VII)

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 im Polskich Olimpijczyków w Wałczu i oddziałów gimnazjalnych wystąpili w składzie:

Reprezentacja SP nr 5:

Dziewczęta:
1. Jaźwicka Iga , 2. Karabasz Malwina, 3. Mackiewicz Milena, 4. Michaliszyn Wiktoria, 5. Mokrzycka Kaja, 6. Nitka Oliwia , 7. Mamzer Nikola, 8. Littwin Nikola, 9. Siedlecka Kinga, 10. Sowa Martyna
Chłopcy:
1. Karepin Igor, 2. Skwarna Łukasz, 3. Wesołowski Bartosz , 4. Kowalik Karol, 5. Łukasik Kacper, 6. Panek Kacper, 7. Trojanowski Mateusz, 8. Iwanicki Krystian, 9. Różański Kajetan, 10. Wałdoch Mateusz, 11. Świerszcz Igor

Oddziały gimnazjalne :

Dziewczęta:
1. Paszkowska Emila,
2. Maślany Weronika, 3. Sofroniew Zuzanna, 4. Gosławska Julia, 5. Bzowska Maja, 6. Kucharz Maria, 7. Januchowska Alicja, 8. Wiza Wiktoria, 9. Praźmo Paulina , 10. Kiwertz Amelia, 11. Michna Natalia 
Chłopcy:
1. Obara Julian, 2. Fryc Cezary, 3. Gawęda Kacper, 4. Ruszała Damian, 5. Kruk Maciej, 6. Dzikowicz Dawid, 7. Hnat Krzysztof, 8.  Suślik Wojciech, 9. Mańko Mateusz, 10. Kasielski Rafał, 11.
Paluszkiewicz Wiktor, 1

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

Franek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Wie jak rozśmieszać.”

Paweł

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest przyjacielski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest jak Lewandowski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Lubi rozśmieszać.”