"Góra grosza" dla Małgosi

Co roku jesienią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu organizują pomoc finansową dla koleżanki z naszej szkoły wspierając jej leczenie. W listopadzie i grudniu 2017r. wolontariusze pod kierunkiem p. Anny Jabłońskiej zbierali pieniądze na rehabilitację Małgosi. Akcja "Góra grosza" skończyła się przed Świętami Bożego Narodzenia. W sumie wszystkie klasy I-VI uzbierały kwotę w wysokości 1072zł. W akcji liczyła się systematyczność, ale też oszczędność. Niektórzy uczniowie rezygnowali z drobnych przyjemności, np. słodyczy, by pomóc koleżance. W konkursie na klasę, która uzbiera najwięcej zwyciężyły:

• w kategorii klas I-III- 1 miejsce-kl. III c

2 miejsce-kl. I b

3 miejsce-kl. II a

• w kategorii klas IV-VI- 1 miejsce -kl.VI c

2 miejsce-kl. V a

3 miejsce -kl.IV c.

Wielkie brawa dla nich.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w zbiórce, rodzicom, którzy nas wspierali oraz nauczycielom, którzy dopingowali swoim klasom.

Opracowała : Anna Jabłońska