O Złote Pióro Burmistrza

Złote pióra za językowy patriotyzm

18 maja w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się XIV Miejski Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza. Celem konkursu ,jak co roku, było wyłonienie mistrzów ortografii miasta Wałcz w kategorii szkół podstawowych w poszczególnych poziomach wiekowych ( od klasy trzeciej do siódmej). Nadrzędnym celem tego konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego poprzez dbałość o poprawną pisownię , odkrywanie talentów i wspieranie ich rozwoju. Dyktanda przygotowane przez Sylwię Malinowską w tym roku nawiązywały tematyką do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Konkurs jest jedną z form uczczenia tej rocznicy w naszym mieście.  Sponsorami nagród był Urząd Miasta Wałcz  oraz Szkoła Podstawowa nr 5. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała zastępca Burmistrza Miasta Wałcz Joanna Rychlik- Łukasiewicz, która mówiła , jak ważna jest dbałość o piękno mowy ojczystej , szczególnie w dzisiejszych czasach. Przed zmaganiami o złote pióra szkolny teatr „Olimpionik”  przedstawił inscenizację legendy „Łabędzie na Jeziorze Zamkowym”. Komisja konkursowa, powołana przez dyrektora szkoły Violettę Kamińską, pracowała pod kierunkiem długoletniej nauczycielki języka polskiego Krystyny Skrzypczak ,a w  skład komisji  weszły ponadto:  Jolanta Bratkowska, Elżbieta Woś, Monika Sadkowska, Barbara Szymańska, Krystyna Srokowska, Krystyna Borecka oraz Katarzyna Kania.                                                      Nagrody w konkursie zdobyli:

Kl.  III              Laura Napiórkowska     SP5   -  I m.   Złote Pióro

Magdalena Sadlej          SP5   -  II m.

Maja Nadaj                      SP4  -   III m.

KL.IV              Gracjan Manicz               SP5  -   I m.    Złote Pióro

Daria Pierzyńska              SP1   -  II m.

Zuzanna Halicka               SP4    - III m.

Kl. V               Aleksandra Niewulska   SP1   - I m.  Złote Pióro

Maja Karpińska               SP4    - II m.

Oskar Biesiada                SP1     - III m.

Kl. VI              Oliwia Nitka                     SP5      - I m. Złote Pióro

Weronika Gryglewska    SP5     - II m.

Amelia Kowalczyk           SP4      - III m.

Kl. VII             Nadia Szczepko               SP5      - I m.  Złote Pióro

Konrad Cichoń                  SP 2     - II m.

Maja Stasiak                      SP1     - III m.

Konkurs pomogli  przygotować i przeprowadzić następujący nauczyciele: M.Żołnacz, M.Cerazy, I.Prus, J.Bratkowska, E.Woś, D.Szymczak, I.Dzierża, A.Brosz, M.Płotka, U.Kraczkowska, M.Szott, B.Bakalarska, A.Juszkiewicz.                 Całość koordynowały: Ł.Moskalewicz i E.Strażnikiewicz.

Organizatorzy dziękują wszystkim szkołom podstawowym za miłą współpracę     i gratulują sukcesów.

opracowała :  Łucja Moskalewicz