- - - - - -
A+ R A-

"Baw się razem z nami"

Tegoroczny Festyn Integracyjny „Baw się razem z nami”, w Szkole Podstawowej nr 5 na Dolnym Mieście w Wałczu, odbył się już po raz ósmy, w wyjątkowo upalne piątkowe popołudnie 8 czerwca. Na scenie swoje talenty zaprezentowali wspaniali wokaliści, których może pozazdrościć nam wiele osób. Pośród ogólnego gwaru rozlegały się zaproszenia do licznych stoisk (w tym roku aż czterdziestu) - przygotowanych przez dzieci, rodziców, nauczycieli oraz sponsorów.
Wszyscy byli nastawieni na tak gorącą pogodę, więc największe oblężenie przeżywały stoiska z chłodnymi napojami jak również z orzeźwiającymi sałatkami owocowymi. Wielkim powodzeniem cieszyła się również kurtyna wodna zainstalowana ku ochłodzie przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.
Kto nie zdążył zjeść obiadu, na tego czekały bigos, frytki, kiełbasa i karkówka z grilla, grochówka i wiele innych przysmaków, a dla spragnionych słodkości były babeczki, desery, ciasta, gofry...
Dzięki wsparciu sponsorów udało się zorganizować wiele konkursów z nagrodami. Chętni mogli zmierzyć się z wyzwaniami sportowymi czy fryzjerskimi. W wielu konkurencjach uczestniczyły całe rodziny.
Wielką radość dzieciom sprawiła pani Kasia, która przyjechała z prawdziwym koniem. Każdy chętny mógł skorzystać z przejażdżki.
Festyn prowadzili pani Agnieszka i pan Paweł, nauczyciele naszej szkoły.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Osobom o Wielkich Sercach i instytucjom, które nas wspierały: Katarzyna Laskowska z Kołatnika k/Wałcza Alina, Michał, Marcin Cierpiccy, „Jadłodajnia”, Dariusz Zych, „Gastronomik”, Mariusz i Wiesław Różanowski, PPHU Remal S.C., Kinga Piechut, Pizza , Kebab Ankara,, Mirosława i Dariusz Arkuszyńscy Apteka Ratuszowa, Aleksandra i Lech Krukowscy, Victoria Cymes,
Paweł Łakomy ASM, Agnieszka Bednarek firma Bednar, Marta Trzebiatowska, Studio Fryzur Prestiż, Krystyna Stysińska, Trumpf Mauxion Chocolates Sp. z o.o z Tuczna, Sławomir Brosz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie filia w Wałczu, insp. mgr inż. Zbigniew Podhorodecki Komendant Powiatowej Policji w Wałczu, kpt. mgr inż. Maciej Mleczarek Komendant Powiatowy PSP w Wałczu, Agata Mróz, Apteka „Dbam o Zdrowie”,
Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Wałczu, Joanna Mackiewicz, Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Wałczu, Stanisław Janowski spółka komandytowa ESJOT, ppłk Sebastian Trojanowski 100 Batalion Łączności JW 4092 w Wałczu.

Opracowała : Anna Topyła

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

Paweł

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest przyjacielski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest jak Lewandowski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Lubi rozśmieszać.”