Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Nareszcie jest !!! Nadszedł upragniony dzień, którego z utęsknieniem wyczekiwała cała społeczność szkolna. Punktualnie o godzinie 9 rano zaczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 Wydarzenie rozpoczęto przywitaniem zaproszonych gości : pani Burmistrz Bogusławy Towalewskiej, Radnego Rady Miasta Wałcz pana Tadeusza Gnojewskiego, przedstawicieli Rady Rodziców pani Marty Wilińskiej, pani Małgorzaty Marud, pana Jarosława Konopki, nauczycieli, uczniów oraz zgromadzoną na widowni publiczność. Po wysłuchaniu przemówień zgromadzeni obejrzeli krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas III SP, zespołu tanecznego NA PIĄTKĘ oraz wokalistek Roksany Nowokuńskiej i Zofii Zadrożnej. W czasie uroczystości pożegnano odchodzące na zasłużoną emeryturę panią Łucję Moskalewicz oraz panią Mieczysławę Zachaczewską. Z rąk przedstawicieli Rady Rodziców pani Anna Jabłońska, pani Grażyna Szulga oraz pani Łucja Moskalewicz otrzymały specjalną nagrodę za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy oraz trud włożony w wychowanie i edukację uczniów. Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie Sztandaru Szkoły. Sztandar Szkoły z rąk Mai Hamulskiej, Julii Jurczyk oraz Cezarego Fryca przejęli wyróżniający się wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce uczniowie : Aleksandra Ceglarska, Magdalena Gumna oraz Szymon Olesiński. Następnie zaczął się najważniejszy moment – rozdanie świadectw wyróżniającym się uczniom, laureatom konkursów, zawodów sportowych etc. W tym roku szkolnym po raz pierwszy przyznano szczególne statuetki. Trafiły one do uczniów, którzy wyjątkowo wyróżnili się osiągnięciami szkolnymi, sportowymi oraz postawą społeczną. Zaszczytny Tytuł Prymusa Szkoły trafił do Oliwii Nitki z klasy VI c (Szkoła Podstawowa nr 5) oraz Julii Zupnik z klasy IIIB (Gimnazjum nr 1). Tytuły Sportowca roku uzyskali Karol Kowalik z klasy VI c (Szkoła Podstawowa nr 5) oraz Marta Sukiennik z klasy II c (Gimnazjum nr 1). Tytuł Ferplej w roku szkolnym 2017/2018 otrzymał Cezary Fryc z klasy III d (Gimnazjum nr 1). Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego postanowili nagrodzić uczennicę, która nie opuściła ani jednej godziny lekcyjnej. Stuprocentową frekwencją wykazała się Agnieszka Piasecka z klasy II a (Gimnazjum nr 1). Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie przez Panią Burmistrz Bogusławę Towalewską nagród dla uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce. Byli to Weronika Gryglewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Agata Sacha, Julia Zupnik i Maciej Czaszyński z Gimnazjum nr 1. Pani Sylwia Delikat wręczyła Magdalenie Robionek i Barbarze Grzybkowskiej DYPLOM ODZNACZENIA HONOROWEGO w uznaniu zasług wniesionych w rozwój harcerstwa na Ziemi Wałeckiej i Brązową Odznakę Przyjaciel Harcerstwa Ziemi Wałeckiej przyznane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Ziemi Wałeckiej. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Żegnaj szkoło, do zobaczenia we wrześniu!