- - - - - -
A+ R A-

Wymiana młodzieży Wałcz- Bad Essen

Dnia 9 września grupa 11 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Wnuk i p. Czesława Bacławskiego uczestniczyła w wymianie młodzieży z partnerską szkołą Oberschule w Bad Essen.

Po przyjeździe, po powitaniu i zapoznaniu się uczniowie polscy udali się do domów rodzin niemieckich.

Następnego dnia grupa została powitana przez dyrektora szkoły pana Kurta Rieke oraz w ratuszu burmistrz Bad Essen Timo Natemeyer przedstawił miejscowość oraz gminę podczas krótkiej prezentacji multimedialnej.

W kolejnym dniu świetną zabawę cała grupa miała w Safari- und Freizeitparks Hodenhagen, gdzie mogła zobaczyć nie tylko dzikie zwierzęta na wyciągnięcie dłoni, ale również skorzystać z zabawy, jaką oferował park: karuzele, zjeżdżalnie, przejażdżki motorówką.

Pobyt oferował nie tylko zabawę, ale także cofnięcie w czasie. Podczas wizyty w skansenie w Cloppenburg uczniowie mogli poznać życie i pracę ludzi w minionych stuleciach oraz wzięli udział w  warsztatach, w których kultywuje się tradycyjne rzemiosło.

Interesujące były zajęcia terenowe Geo- Catching, podczas których uczniowie musieli współpracować w grupach, żeby znaleźć współrzędne geograficzne umożliwiające znalezienie właściwej drogi do ukrytego skarbu.

Wymiana zakończona została wspólnym spotkaniem uczniów oraz rodzin niemieckich podczas pożegnalnego grilla.

Z uczniami z Bad Essen spotkamy się w maju w Wałczu.

Wymiana współfinansowana jest przez rodziców oraz ze środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.  

 

 

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”