Lot nr ETW0905 - projekt eTwinning

Lot nr ETW0905 – projekt eTwinning

„Zjednoczeni w różnorodności” – to motto Unii Europejskiej podkreśla, że Europejczycy od momentu powstania Unii Europejskiej chcą działać wspólnie aby zapewnić pokój i dobrobyt oraz chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie.

W ubiegłym tygodniu w szkole pojawiła się niepozorna koperta, która do Wałcza dotarła pocztą lotniczą z odległej Malty. Jej zawartość jednak to prawdziwy skarb! Co znaleźli w niej eTwinnerzy pracujący nad projektem "Flight no. ETW0905"?

Koperta zawierała między innymi:

- paszport ptaka (sokół wędrowny Angara), którego śladami podążają po mapie uczniowie z Malty, by poznawać Europę,

- papierowe samoloty wykonane przez Maltańczyków,

- grę, której celem jest odkrywanie wartości europejskich promowanych przez UE,

- karty paszportu dla ptaka, którego śledzą polscy uczniowie. Jest nim sympatyczny bocian Leon, który na zimę udał się na południe. W ostatnim roku Leon przemierzył aż 16628 km i odwiedził 15 państw.

Gdy bociani paszport zostanie wypełniony, materiały odeślemy do Włoch by włoscy uczniowie przesłali je dalej, na Maltę. W ten sposób zostaną zebrane informacje o państwach i regionach, do których dotarli nasi skrzydlaci przyjaciele, a eTwinnerzy lepiej poznają Europę.

Gromadząc materiały na roboczej platformie e-learningowej uczniowie odkryli już historię naszej wspólnoty, złożyli papierowe samoloty i testowali je w locie.

Pracując nad projektem wszyscy pamiętamy o tym, że jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej, pochodzimy z różnych regionów, ale żyjemy w jednej wielkiej różnorodnej rodzinie.

Angarę i Leona może śledzić każdy za pośrednictwem anglojęzycznej aplikacji Animal Tracker.

Opracowała  Natalia Kujawiak-Fiałkowska