- - - - - -
A+ R A-

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Miasta Wałcz Pan Maciej Żebrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Paweł Łakomy, radny Rady Miejskiej Pan Piotr Romanowski, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Pani Jagoda Kontowicz- Łuszczyk, była dyrektor szkoły.

            Po raz drugi w historii szkoły wybrano szkolnych „naj”. Statuetki i zaszczytny tytuł Najlepszego Sportowca otrzymali Sandra Zimoch (w kategorii gimnazjum) oraz Łukasz Skwarna (ze szkoły podstawowej). Statuetki Prymusa Szkoły wręczono wyróżniającym się szczególnym wynikami w nauce Nadii Szczepko (szkoła podstawowa) i Maciejowi Czaszyńskiemu (gimnazjum). Wspólną decyzją uczniów i nauczycieli Maciej otrzymał również tytuł Ferplej, jako uczeń wykazujący się szczególną postawą społeczną i kulturą osobistą, a przy tym wielką skromnością.

            W tym dniu wręczono uroczyście najpilniejszym uczniom świadectwa z czerwonym paskiem, a  rodzicom listy gratulacyjne. Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych  otrzymali nagrody książkowe.

Laureaci oraz zdobywcy statuetek Ferplej i Prymusa szkoły otrzymali od  Burmistrza upominki.

            Ważnym momentem było pożegnanie uczniów ostatnich klas – gimnazjalnych i ósmych oraz związane z tym przekazanie sztandaru nowemu zespołowi. Sztandar szkoły przekazali Wiktoria Wiza z klasy III A, Aleksandra Ceglarska z IIID i Szymon Olesiński z IIIC. W skład nowego pocztu sztandarowego wchodzą: Gabriela Bratkowska z VII b, Oliwia Nitka z VII c oraz Wojciech Topyła z VII a.

 Uroczystość zakończenia roku szkolnego była okazją do wręczenia wyjątkowego wyróżnienia.  Barbara Trościanko, Jagoda Serafin, Blanka Jaźwicka i Wojtek Górzny, otrzymali Nagrodę Fair Play przyznaną przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka podczas turnieju  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Nie obyło się bez wzruszeń, wyrazów wdzięczności, a także podsumowań i gratulacji za wspólną uczniowsko- nauczycielską pracę.

Wszystkim uczniom i rodzicom gratulujemy sukcesów i życzymy udanych, bezpiecznych wakacji.

Opracowała Anna Topyła

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”