- - - - - -
A+ R A-

Wycieczka do Biskupina

W dniu 17 września 2019 roku klasy Va, Vb, Vc, Vd pod opieką wychowawców odwiedziły Biskupin, gdzie odbywa się aktualnie XXV jubileuszowy Festyn Archeologiczny. Uczniowie odwiedzili zrekonstruowane obiekty z różnych epok. Byliśmy w szałasach dawnych myśliwych, domach pierwszych rolników, w osadzie kultury łużyckiej na półwyspie – najbardziej rozpoznawalnej rekonstrukcji w Biskupinie. Ponadto zwiedziliśmy osadę z czasów pierwszych Piastów. Uczniowie mogli poznać zawody rzemieślnicze z najdawniejszych czasów. Można było odwiedzić dawne warsztaty i stoiska rzemieślnicze, poznać pracę tkaczki, garncarza, mincerza, powroźnika czy drukarza oraz zakupić pamiątki.  Dzieci brały udział w zajęciach warsztatowych, podczas których mogły wyrabiać paciorki, miedziane ozdoby, zaplatać sznury i lepić w glinie. Oglądaliśmy również pokazy walk dawnych wojów oraz legionistów rzymskich z barbarzyńcami. Podczas jubileuszu wybrano najlepsze pomysły z poprzednich festynów. Ciekawym miejscem okazała się wioska indiańska. Gdyby jeszcze sprzyjała nam pogoda…

Opracowała : Joanna Sadlej

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”