- - - - - -
A+ R A-

Tydzień Tolerancji i Życzliwości

Zakończył się Tydzień Tolerancji i Życzliwości trwający w naszej szkole od 18 do 22 listopada. Był to czas poświęcony przybliżeniu spraw osób niepełnosprawnych, czy wykluczonych, ale przede wszystkim wyjątkowe dni, podczas których promowaliśmy postawę życzliwości wobec siebie nawzajem. Odbyło się niezwykłe, ciepłe spotkanie integracyjne z dziećmi z zaprzyjaźnionego przedszkola specjalnego „Piękny Umysł” oraz uczniami ośrodka OREW w Wałczu. Mieliśmy okazję do obejrzenia znakomitego spektaklu „Dziób w dziób”przygotowanego przez grupę teatralną SP 5 oraz pokazu filmów dotyczących niepełnosprawności, w tym filmu o prawach dziecka i tolerancji przygotowanego przez klasę VI a. Nasi uczniowie uczestniczyli w wykonaniu „pociągu życzliwości”, w konkursie na najciekawszy Order Życzliwości oraz akcji „Drzewo Życzliwości”.
Do działań przygotowanych przez zespół szkolnych specjalistów dołączyli się harcerze, Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski, świetlica szkolna i wiele innych wspierających osób.
Wierzymy, że te kilka dni skutecznie przypomną nam, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze i pomogą wszystkim dostrzec obok siebie człowieka.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i zaangażowanie!
Zespół Szkolnych Specjalistów

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”