- - - - - -
A+ R A-

Europejski Dzień Języków

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły na lekcjach języków obcych poszerzali swoją wiedzę na temat krajów europejskich, ich flag i obowiązujących języków urzędowych. Uczniowie klas młodszych utrwalali nazwy kolorów w języku angielskim i niemieckim na podstawie flag wybranych krajów europejskich, następnie sami kolorowali flagi. Prace uczniów posłużyły do stworzenia niezwykle kolorowego plakatu, który można podziwiać na korytarzu szkolnym. Uczniowie klas starszych mieli okazję rozwiązywać arcyciekawe zagadki, rebusy i zadania w formie interaktywnej oraz w formie "pokoju zagadek". Wszystkie zadania były w języku obcym, ale wymagały od uczestników także wiadomości z wiedzy ogólnej, umiejętności posługiwania się mapą i łamania szyfrów, oraz dużej dawki kreatywności, aby rozwiązać językowe problemy. Przygotowane przez nauczycieli języków obcych zadania sprawiły uczniom wiele radości.
Opracowała: Anna Krekora

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”