- - - - - -
A+ R A-

Z wizytą w Szczecinie

Klasy 7c i 7d miały okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce do Szczecina. Naszym celem było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej urządzonej w schronie przeciwatomowym z okresu zimnej wojny na głębokości 20 metrów pod ziemią. Okazało się, że schron urządzono w podziemnych poniemieckich tunelach, które wykorzystywano w czasie II wojny światowej jako miejsce schronienia dla niemieckiej ludności cywilnej w czasie nalotów bombowych.

Oprócz historii bunkra mieliśmy możliwość obejrzeć na żywo wystawę kultowych przedmiotów codziennego użytku z okresu PRL –u. To tak jakbyśmy przenieśli się w czasie do mieszkania naszych dziadków, do gabinetu dentystycznego czy na plan filmowy filmów Stanisława Barei…

Odwiedziliśmy również Muzeum Techniki i Komunikacji,  oglądaliśmy unikatowe maszyny do szycia i  do pisania oraz samochody z niemieckiej szczecińskiej fabryki Stowera z lat międzywojennych , a także cuda motoryzacji z czasów powojennych: Warszawę, Syrenkę, malucha, ale także polskiego bolida Formuły 1 z lat 80 –tych. W taki sposób poznawana historia łatwiej zapadnie w pamięć.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”