Światowy Dzień Pluszowego Misia!

WYDARZENIE CZYTELNICZE W BIBLIOTECE!

25 listopada w bibliotece szkolnej świętowaliśmy
 – Światowy Dzień Pluszowego Misia!

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś!
Na wspólne świętowanie urodzin do biblioteki zaproszono uczniów z klas I-III.

Każdy z nich przyniósł ze sobą ulubioną maskotkę misia oraz książkę, którego bohaterem był miś.  Spotkanie zaszczyciła swoją osobą dyrektor szkoły Pani Violetta Kamińska.
Została zorganizowana wystawa misiów oraz wyeksponowano literaturę beletrystyczną dla dzieci.
Uczniowie słuchali piosenek o misiu oraz poznały historię jego powstania. Zapoznały się

z najmądrzejszą księgą w bibliotece, jaką jest encyklopedia. Dowiedziały się, że
w encyklopedii można wyszukać m.in. informacji o życiu niedźwiedzi. Podczas spotkania nie zabrakło głośnego czytania książek A.A. Milne „Kubuś Puchatek”, J. Patience „Złotowłosa i trzy niedźwiedzie”, „Kubuś Puchatek” oraz Cz. Janczarskiego „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”,  którego bohaterami są sympatyczne misie. Książki czytały uczennice z klasy V b: Hanna Chmielecka, Magdalena Baszczyn
oraz Martyna Wojdal.
Następnie uczniowie wypowiadali się na temat przyniesionych przez siebie książek. Odczytywali informacje zawarte na stronie tytułowej. Wszyscy obejrzeli kultową bajkę „Miś Uszatek” oraz reportaż o Polaku – pasjonacie i kolekcjonerze misiów, który posiada ich przeszło 10 tysięcy.

Podczas spotkania został ogłoszony Szkolny Konkurs Plastyczny „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ” dla klas I-III.
Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.

Mariola Żołnacz