Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 VIII D

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Projekt edukacyjny: Książka w pudełku – zgaduj-zgadula

Realizacja projektu edukacyjnego klasy VIII d  Książka w pudełku – zgaduj-zgadula rozpoczęła się od zajęć w bibliotece szkolnej, podczas których uczniowie zostali zapoznani przez Panią Mariolę Żołnacz z programem Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 do którego przystąpiła w roku szkolnym nasza szkoła. Uczniowie poznali cele i założenia powyższego programu. Podczas spotkania klasa VIII d wybrała sobie temat projektu edukacyjnego, którego realizacja trwała do końca maja 2022 r.
Uczniowie przez cały czas trwania projektu, wypożyczali książki z biblioteki i je czytali. Samodzielnie dobrali się w grupy, wybrali książki do realizacji projektu oraz przygotowali rekwizyty charakteryzujące daną książkę. Uczniowie podczas lekcji wspólnie bawili się w zgaduj-zgadulę, prezentując serię książek autorstwa J.K. Rowling „Harry Potter”. Wyciągali różnorodne rekwizyty występujące
w poszczególnych częściach serii o Harrym Potterze i odgadywali tytuły książek. Opowiadali o treści przeczytanych poszczególnych części.
        Celem projektu było popularyzowanie czytelnictwa, wzrost zainteresowania zbiorami biblioteki, w szczególności zakupionymi w ramach realizacji programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” oraz zachęcenie uczniów szkoły do sięgania po literaturę fantasy.

Ewa Bronowicka
                                                                 Wychowawca klasy VIII d