- - - - - -
A+ R A-

UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ !

W dniach 26 i 27 stycznia 2023 r. odbyło się uroczyste
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI
Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu.
Uroczystego pasowania dokonali dyrektorzy szkoły
Pani Violetta Kamińska i Pan Czesław Bacławski.


     Uczniów klas pierwszych w świat książek wprowadził teatrzyk pacynkowy połączony z grą aktorską uczniów należących do Koła Miłośników Biblioteki.
Już na samym początku uroczystości uczniowie każdej z klas pierwszych musieli zdać egzamin ze znajomości całego alfabetu oraz odczytać wyrazy związane z biblioteką. Dowiedzieli się czym różni się biblioteka od księgarni. Była zgaduj- zgadula o bajkach i baśniach. Pierwszoklasiści wykazali się ich doskonałą znajomością.
     Uczniowie klas I wypowiadali się, jak należy szanować wypożyczone książki.
Poznali zasady obowiązujące na terenie biblioteki. Zapoznali się z regulaminem wypożyczalni.
Po takim wprowadzeniu, skupieni i poważni uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki, po którym mogli już wypożyczyć pierwszą książkę! Wybór był bardzo trudny, bo w bibliotece jest wiele pięknych
i nowych książek!
     Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci zakładek do książek i próśb książek. Wszystkim uczniom klasy pierwszej wręczono także prezent: pięknie wydaną książkę „Pierwsze abecadło” pozyskane od Instytutu Książki  w ramach kampanii społecznej „Mała Książka, Wielki Człowiek”. Do książki została dołączona broszura: „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz zbiorem pomysłów na zabawy związane z tekstami z książki.
     Szczęśliwi pierwszoklasiści  obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną, wypożyczać i czytać książki! Cieszę się z tego baaardzo i trzymam za słowo!!!

Dziękuję uczniom Koła Miłośników Biblioteki za pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości: Szymonowi Zasada, Aleksandrze Bulman, Hannie Cieślak, Nadii Morkowskiej, Hannie Krysztofiak, Barbarze Trościanko, Mai Kokowicz i Ewie Pańczyk.


Mariola Żołnacz

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”