- - - - - -
A+ R A-

NA PIATKĘ

 Szkolny Zespół Tańca Współczesnego    NA PIATKĘ

Termin spotkań – środa 14.30 – 16.00

Miejsce spotkań – hala sportowa

Zajęcia prowadzą – Paulina Piela, Beata Górska, Małgorzata Gałas

   Jesteśmy  częścią historii naszej szkoły…

   Szkolny Zespół Tańca Współczesnego  NA PIATKĘ powstał w 2000r. W drodze eliminacji wybrano wówczas 20 dziewcząt, które  rozpoczęły zajęcia pod opieką Małgorzaty Gałas. Efektem rocznej pracy było w roku 2001 zdobycie tytułu Laureata w Rejonowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych i zaproszenie przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie na Wojewódzki Przegląd Zespołów. Sukces dziewczyny powtórzyły w 2002 roku, a w 2003 otrzymały wyróżnienie w naszym rejonie . Ciepłe przyjęcie występów przez publiczność zachęciło uczennice do dalszej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności.  W ciągu 17 lat  działalności zespół NA PIATKĘ przygotował i zaprezentował dziesiątki układów tanecznych i widowisk.  . Zespół stanowi  oprawę artystyczną wszystkich imprez szkolnych, czasem miejskich i wojewódzkich.

    W 2006 r. dziewczęta, już pod okiem dwóch opiekunek ( zaproszenie do współpracy przyjęła pani Agata Skonieczka) pokazały swoje umiejętności na Powiatowym Turnieju Tańca Współczesnego i zdobyły I miejsce oraz udział w Wojewódzkim Konkursie Tańca w Szczecinie. Sukcesy te powtarzały co roku. Dwa razy zespół reprezentował naszą szkołę w FESTIWALU  MŁODZIEŻY EUROREGIONU POMERANIA.

    Aktualnie w zespole, pod okiem instruktorek pani Pauliny Pieli, Beaty Górskiej i Małgorzaty Gałas tańczy 30 dziewcząt. Czas spędzony na próbach i występach umożliwi tancerkom nawiązanie koleżeńskich relacji, ukształtuje ich wrażliwość estetyczną. Taniec współczesny cechuje się tym, że mniej ważna jest technika w przeciwieństwie do uczuć i emocji tancerza. Znakomity tancerz współczesny powinien być uzdolniony aktorsko. 

    Taniec to nasz styl życia, dlatego swój każdy program przygotowujemy z sercem i ogromnym zaangażowaniem. Dbamy o to, aby każdy występ był niepowtarzalny i zaskakujący, zwracając szczególną uwagę na odpowiednią choreografię i dopasowane do niej autorskie kostiumy.

     Taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosący z sobą wiele korzyści. można uprawiać go mając 5 lat i cieszyć się nim mając 95 lat.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”