- - - - - -
A+ R A-

Turniej Procam Cup 2018

Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 5 w Wałczu wzięły udział w Turnieju Procam Cup w Starych Oborzyskach. W rywalizacji brało udział sześć zespołów. Ogromne emocje oraz walka od pierwszych do ostatnich sekund towarzyszyła kolejnemu turniejowi eliminacyjnemu w ramach cyklu PROCAM CUP 2018. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy UKS Śrem, którzy zdominowali całą rywalizację wygrywając wszystkie swoje spotkania, w których zdobyli aż 36 bramek, tracąc zaledwie jedną. Warto nadmienić, że jedyna stracona bramka zwycięzców była autorstwa Mileny Bednarek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu. To właśnie ta ekipa (SP 5 Wałcz) stała się ulubieńcem publiczności. Nic dziwnego. Zespół z Wałcza składał się z samych dziewczynek i co ciekawe drużyna ta uplasowała się na drugiej pozycji z bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki. – Nasz turniej pokazuje, że nie tylko chłopcy kochają piłkę nożną. Uprawiają ją również dziewczynki, a przykład zespołu z Wałczz jest najlepszym dowodem na to, że płeć piękna nie ustępuje w niczym mężczyznom – skomentował Michał Wojtas, dyrektor oddziału Krobia firmy PROCAM. Ostatnie miejsce na podium przypadło ekipie Chrobry Boleszkowice. Warto podkreślić, że w drużynie tej na wyróżnienie zasłużył Karol Ciechanowicz, najmłodszy uczestnik turnieju eliminacyjnego w Starych Oborzyskach (rocznik 2010), który otrzymał w nagrodę piłkę do gry w piłkę nożną, dzięki swojej niesamowitej postawie, determinacji i sercu do wspierania kolegów na murawie. – Serce i charakter są niezwykle ważnymi elementami w sporcie. Dzięki determinacji i pasji można osiągnąć wszystko. Zawodnicy biorący udział w naszym turnieju są najlepszym dowodem na to, że marzenia są na wyciągnięcie ręki. Mam nadzieję, że zespół z naszego regionu spełni swoje marzenia, by udać się na mecz Reprezentacji Polski – powiedział gratulując zespołowi UKS Śrem awansu do wielkiego finału Bartłomiej Nowicki z firmy BASF Polska. W ramach turnieju wyłonieni zostali również najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn. Zostali nimi: Dawid Makrzanowski (Chrobry Boleszkowice), Kacper Staszewski (SP Kruszyn), Marcel Rudnicki (SP Dobre), Dagmara Stępień (SP 5 Wałcz), Bartosz Regin (DK Zakrzewo) oraz Ksawery Majsner (UKS Śrem). W ramach turnieju eliminacyjnego PROCAM CUP w Starych Oborzyskach rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany przez firmę BASF Polska. Nagrodę główną, czyli wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wraz z lekcją chemii, zdobyły zawodniczki SP 5 Wałcz. Podopieczne Pawła Geperta i Sebastiana Jaźwickiego wystąpiły w składzie: Amelia Rosinska ,Milena Bednarek, Gabrysia Bratkowska, Dagmara Stepien, Dominiką Krawczyk, Zuzanna Wiza, Nelly Kurzak, Lena Swirska, Ewa Troscianko. Wielkie podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Wałczu za zorganizowanie wyjazdu na turniej. 

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

Paweł

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest przyjacielski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest jak Lewandowski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Lubi rozśmieszać.”