- - - - - -
A+ R A-

Szukamy wiosny w Zajączkowie

Dnia 21. kwietnia 2023 roku odbył się Rajd ekologiczno-wiosenny "Szukamy Wiosny w Zajączkowie" zorganizowany przez 2. Harcerską Drużynę Wodną"Złota Szekla" pod opieką phm Elżbiety Adamowskiej oraz pwd Sylwii Delikat. Celem rajdu było przypomnienie zasad dotyczących ochrony środowiska, poznanie walorów najbliższej okolicy oraz integracja zespołów klasowych. Uczniowie podzieleni na klasy-patrole wyruszali kolejno spod szkoły na punkty rajdu.
Pierwszy punkt sprawdzał skoczność dzieci - klasowy najdłuższy skok oraz słuch i wyraźnie mówienie- zabawa w głuchy telefon.
Na drugim punkcie uczestnicy rajdu mieli zwierzęcą gimnastykę polegającą na naśladowaniu bociana i jaskółki, a także musieli ułożyć w kolejności cykl wzrostu fasoli. Trzeci punkt sprawdzał umiejętność współpracy, gdyż dzieci układały puzzle o porach roku oraz z literek układały hasło. Czwarty punkt sprawdzał celność - rzut podkową do celu oraz umiejętność segregacji śmieci. Kolejny punkt sprawdzał wiedzę o oszczędzaniu energii oraz wiedzę ogólną o ekologii. Na ostatnim punkcie dzieci przeszły harcerska musztrę oraz miały wyrecytować wierszyk o Ziemi.
Miejscem spotkania wszystkich grup było ognisko, gdzie zmęczeni rajdowcy mogli upiec kiełbasę i odpocząć. Każda klasa spisała się znakomicie i w nagrodę otrzymała dyplom oraz paczkę słodyczy. W drodze powrotnej do szkoły wszystkie dzieci miały za zadanie wyzbierać śmieci, które zobaczyły po drodze. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i świetną zabawę.
Na szczególne podziękowania zasługują harcerze i harcerki stojący na punktach: Patrycja i Rozalia, Maja i Basia, Nadia i Amelka, Asia i Ola, Oliwia i Beatka oraz Zuzia i Szymon.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”