- - - - - -
A+ R A-

W mieście astronomów

20 wrzesnia klasy piąte odwiedziły miasto pachnące piernikiem - Toruń.
Swoją przygodę w mieście Kopernika uczniowie rozpoczęli od seansu filmowego w planetarium. Po poznaniu dziejów astronomii piątoklasiści, pod okiem pań przewodnik, zapoznali się z historią miasta. Pod toruńską Krzywą Wieżą sprawdzili czy są grzeczni, w pobliżu Domu Kopernika, poznali życiorys tego, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię, a w Żywym Muzeum Piernika poznali historię toruńskiego przysmaku i sami upiekli własne pierniki. Po obiedzie odważni śmiałkowie wspięli się na wieżę by podziwiać panoramę Torunia z lotu ptaka.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”