- - - - - -
A+ R A-

21.03. Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa.
Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz okazali solidarność z osobami z trisomią 21. Daliśmy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty, akceptacji i zrozumienia poprzez założenie dwóch różnych skarpetek i obejrzeniu filmów edukacyjnych. Takie gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”