- - - - - -
A+ R A-

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

   W ostatnim tygodniu października wśród uczniów nauczania zintegrowanego przeprowadzono specjalne zajęcia. Odbywały się one w ramach „Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji”, a ich celem było podnoszenie świadomości, dotyczącej zjawiska dysleksji , czyli specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu. Uczniowie w szkolnej świetlicy wzięli udział w akcji czytelniczej, prezentującej utwory J.Ch. Andersena, pisarza, który należy do grona sławnych osób z dysleksją.  W rolę lektora wcieliła się pani wicedyrektor Małgorzata Gałas, nauczyciele : Barbara Bakalarska oraz Agata Juszkiewicz oraz uczennice : Marta Jóźwiak, Małgorzata Jóźwiak, Marta Juszkiewicz oraz Julia Jurczyk. Uczestnicy zajęć, oprócz wysłuchania baśni, rozwiązywali różnego rodzaju zagadki, krzyżówki i rebusy ortograficzne. Dodatkowo w czasie tego tygodnia dzieci, pod kierunkiem pani Marty Szott, kolorowały różnego rodzaju zwierzaki, w których nazwach występują trudności ortograficzne. Pani Mariola Płotka przeprowadziła konkurs pięknego czytania.

   Wszystkie te działania podjęto w celu przypomnienia o tym, że „ Dysleksja jest wysepką trudności na oceanie umiejętności i zdolności”,  a te trudności, mogą wspólnymi siłami pokonać:  uczeń z dysleksją, nauczyciel  i rodzic. 

  Organizatorem działań z okazji „ Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji”  , była pani  Agata Juszkiewicz.  Przebiegały one pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji Odział nr 105 w Wałczu.

  Opracowała : Agata Juszkiewicz

Bartek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu„Z nim zawsze jest o czym pogadać, ma oryginalne poczucie humoru.”

Dawid

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „D.D. ,,Do tańca i do różańca”, fajowy facet.”

Piotr

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Ma szansę zostać poliglotą.”

Krystian

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Dobry kolega, można na niego liczyć”

Małgorzata

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „Lubi się gimnastykować”