- - - - - -
A+ R A-

Szkolny Dzień Życzliwości

    21 listopada po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Życzliwości. Ideą święta jest zachęcanie do czynienia dobra, dzielenia się życzliwością i szczerego uśmiechu dla każdego. We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – dając uśmiech, zyskujesz uśmiech!
   W ramach akcji zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze, których celem było integrowanie zespołów klasowych, rozmowy na temat tolerancji, zrozumienia oraz empatii. Uczniowie starszych klas przygotowywali plakaty z hasłami promującymi życzliwość, tworzyli ha sztagi (#), z którymi wykonywali zdjęcia w gronie przyjaciół. Uczniowie klas młodszych odgadywali ukryte na terenie szkoły hasło związane z obchodzonym świętem. Ponadto na szkolnym korytarzu stanęło wielkie serce życzliwości, na którym każdy życzliwy i uśmiechnięty uczeń i nauczyciel mógł wpisać swoje imię. W szkolnej świetlicy tradycyjnie już działała Poczta życzliwości, za pośrednictwem której można było przesłać pozdrowienia swoim przyjaciołom.
    Podsumowaniem akcji był Marsz Życzliwości z kolorowymi parasolami, w którym wzięły udział czteroosobowe delegacje klas IV – VII szkoły podstawowej oraz II gimnazjum. Uczniowie rozdawali napotkanym przechodniom naklejki z życzeniami miłego dnia lub uśmiechniętymi buźkami.
    Mamy nadzieję, że mimo niesprzyjającej aury, akcja przyczyniła się do poprawy nastroju i wywołała uśmiech wśród wielu ludzi.
Bądźmy życzliwi na co dzień!

Opracowała : Marta Skrzypczak - Wojtanek

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

Franek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Wie jak rozśmieszać.”

Paweł

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest przyjacielski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Jest jak Lewandowski.”

Nikodem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Lubi rozśmieszać.”