- - - - - -
A+ R A-

Odwiedziny w PCKZIU i ZS4RCKU

    Wielkimi krokami zbliża się czas, gdy uczniowie klas trzecich gimnazjum będą podejmować decyzję o wyborze przyszłego zawodu i ścieżki dalszego kształcenia. W związku z tym aktywnie wzięli oni udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych – ODKRYJ SWÓJ TALENT!
   Dnia 21 listopada 2017r. wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum udali się do dwóch szkół w naszym mieście: Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Obie szkoły przywitały gimnazjalistów z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z możliwościami danej placówki oraz poszczególnymi kierunkami kształcenia. Mogli przyjrzeć się kształceniu zawodowemu, uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, a także obejrzeć filmy przedstawiające zawody, w których kształci dana szkoła. Spotkania te miały na celu ukazanie praktycznych umiejętności, jakie uczniowie nabędą kształcąc się w danym zawodzie oraz pomoc w odnalezieniu przez młodego człowieka własnych preferencji zawodowych.

Opracowała: Jolanta Adamczak

Bartek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu„Z nim zawsze jest o czym pogadać, ma oryginalne poczucie humoru.”

Dawid

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „D.D. ,,Do tańca i do różańca”, fajowy facet.”

Piotr

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Ma szansę zostać poliglotą.”

Krystian

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Dobry kolega, można na niego liczyć”

Małgorzata

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „Lubi się gimnastykować”