Odwiedziny w PCKZIU i ZS4RCKU

Wielkimi krokami zbliża się czas, gdy uczniowie klas trzecich gimnazjum będą podejmować decyzję o wyborze przyszłego zawodu i ścieżki dalszego kształcenia. W związku z tym aktywnie wzięli oni udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych – ODKRYJ SWÓJ TALENT!
   Dnia 21 listopada 2017r. wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum udali się do dwóch szkół w naszym mieście: Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Obie szkoły przywitały gimnazjalistów z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z możliwościami danej placówki oraz poszczególnymi kierunkami kształcenia. Mogli przyjrzeć się kształceniu zawodowemu, uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, a także obejrzeć filmy przedstawiające zawody, w których kształci dana szkoła. Spotkania te miały na celu ukazanie praktycznych umiejętności, jakie uczniowie nabędą kształcąc się w danym zawodzie oraz pomoc w odnalezieniu przez młodego człowieka własnych preferencji zawodowych.

Opracowała: Jolanta Adamczak