- - - - - -
A+ R A-

Logo szkoły

LOGO SZKOŁY

 

Miło nam poinformować, że wybraliśmy  oficjalne logo szkoły. W dniu 10 listopada  2017 roku logo zostało zaakceptowane przez Dyrektora i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu jako znak reprezentujący szkołę.

Logo  zostało zaprojektowane przez pana Marcina Fiałkowskiego -  przyjaciela szkoły. Nawiązuje do naszego  patrona  -  Polskich Olimpijczyków.  Przedstawia księgę – symbol wiedzy i  mądrości oraz postać niosącą święty ogień olimpijski - symbol trwałości idei olimpijskiej. Wartości olimpijskie można przyjąć za wyznaczniki postępowania i ważny drogowskaz życiowy. 

 Wszystkie propozycje na logo szkoły  wzbudziły zachwyt społeczności szkolnej . Pani Urszula Kraczkowska - nauczyciel plastyki i przewodnicząca zespołu nauczycieli od wizerunku szkoły uznała, że ich autorzy zasługują na pochwałę.

 Są to:

 1. Bartek Szalwach
 2. Julia Jurczyk
 3. Ola Kufel
 4. Lena Biela
 5. Klaudia Andrys
 6. Szymon Grycz
 7. Anastazja Kominek
 8. Hubert Kruczyński
 9. Daria Kruczyńska
 10. Olaf Szymański
 11. Krystian Brosz
 12. Milena Bednarek

Dziękujemy wszystkim twórcom za ciekawe pomysły. Uroczyste wręczenie wyróżnień, planowane jest na apelu szkolnym.

 

Logo może być używane w dwóch  wersjach kolorystycznych:

          

 

Logo  chronione jest prawem autorskim i  jest własnością szkoły. Kopiowanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie tych treści do celów komercyjnych wymaga uprzedniej pisemnej zgody administracji szkoły.

Dyrektor szkoły

 

Bartek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu„Z nim zawsze jest o czym pogadać, ma oryginalne poczucie humoru.”

Dawid

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „D.D. ,,Do tańca i do różańca”, fajowy facet.”

Piotr

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Ma szansę zostać poliglotą.”

Krystian

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Dobry kolega, można na niego liczyć”

Małgorzata

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „Lubi się gimnastykować”