- - - - - -
A+ R A-

"Młody Obywatel" - szkoli się i uczy ...

                4 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu wzięli udział w lekcji/debacie „Samorządność jako wyzwanie dla współpracy samorządu terytorialnego ze społecznością lokalną” , którą poprowadził Starosta Wałecki dr Bohdan Wankiewicz. Podczas godzinnego spotkania uczniowie poznali organizację i funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Pan Starosta wyjaśnił , na czym polega decentralizacja władzy oraz jakie jednostki wchodzą w jej skład. By ułatwić przyswojenie tematu, bazowaliśmy na naturalnym środowisku lokalnym -  mieście oraz gminie Wałcz.

Gimnazjaliści wykazali się orientacją w poruszanych sferach , bez trudu wskazali przykłady lokalnych organizacji pozarządowych oraz tych, do których sami należą. Wśród młodzieży znaleźli się przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu, Uczniowskich Klubów Sportowych, Samorządu Uczniowskiego, a nawet członek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Klimat i charakter spotkania pozwolił przekazać poważne treści i informacje w atrakcyjny i rzeczowy sposób. Najlepszym dowodem niech będzie fakt wzajemnego  zaproszenia oraz chęć udziału w  kolejnym  projekcie.

 

Opracowała : Aleksandra Kamińska

Patrycja

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „szczera i zabawna ….” 

Karolina

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „miła i pomocna ….” 

Maja

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „zwariowana i kochana ….” 

Paula

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „pomocna i wyjątkowa ….” 

Zuzia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „inteligentna i ambitna ….”