EuroWeek

„EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW” warsztaty języka angielskiego dla uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum

Koszt: 360 zł + transport (w zależności od ilości uczestników) PKP lub autokar (przy min.25 uczestnikach) – 150 zł

Termin: 20 - 24 luty 2018 r.

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

5- dniowy projekt szkoleniowy przygotowany przez Europejskie Forum Młodzieży.

Zajęcia odbędą się w malowniczo położonych  górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej – Długopole Dolne w Ośrodku Wczasowym „SILESIA”, Długopole Zdrój w Ośrodku Wczasowym „ALEKSANDER” lub Międzygórze w Ośrodku Wczasowym „SŁONECZNA”.

Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 4 bloki tematyczne:

• „Praca w grupie”
  • „Kierowanie”
  • „Kultury świata”
  • „Europa - stosunki międzynarodowe”.

Zajęcia będą prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki Południowej i Środkowej, Afryki, Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży.

Ponadto każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek.

Kwota 360zł obejmuje: przygotowanie Projektu; zakwaterowanie; wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja).

Więcej informacji o warsztatach: www.euroweek.pl

Deklaracją udziału jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł  u nauczyciela języka angielskiego do 12 stycznia 2018 r.

Po tym terminie uczestnikom zostaną przekazane dokładniejsze informacje dotyczące projektu.

Osobą odpowiedzialną z ramienia naszej szkoły jest pani Anna Krekora.