Utytułowani olimpijczycy

Jak z rogu obfitości sypały się w br. roku szkolnym sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu.
Nauka jest jak niezmierne morze… Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony – to motto tych uczniów, którzy pracując pod kierunkiem swoich nauczycieli, pomyślnie przeszli eliminacje szkolne i rejonowe konkursów przedmiotowych – przygotowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – i uzyskali tytuł laureata lub finalisty.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Agata Sacha – laureatka Konkursu Polonistycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów (nauczycielka: Dorota Szymczak). Uczennica zajęła drugie miejsce w etapie wojewódzkim, a także uzyskała tytuł finalistki Konkursu Geograficznego (nauczycielka: Iwona Orzechowska).
Finalistką Konkursu Polonistycznego została również Klaudia Bezler (nauczycielka: Dorota Szymczak).
Tytuł laureatki Konkursu Języka Angielskiego - dla uczniów dotychczasowych gimnazjów - uzyskała Julia Bratkowska (nauczycielka: Natalia Kujawiak).
Z kolei finalistą Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie - dla uczniów dotychczasowych gimnazjów - został Maciej Czaszyński (nauczycielka: Joanna Sadlej).
Aż czworo uczniów uzyskało tytuł finalisty konkursu przedmiotowego dla uczniów szkół podstawowych: Weronika Gryglewska – finalistka Konkursu Języka Polskiego (nauczycielka: Łucja Moskalewicz), Nadia Szczepko i Alicja Promińska - finalistki Konkursu Matematycznego (nauczycielka: Joanna Siedlecka) oraz Piotr Długosz – finalista Konkursu Języka Angielskiego (nauczycielka: Julia Pisarska).
Nie sposób pominąć również sukcesów w pozostałych konkursach polonistycznych. W Konkursie Ortograficznym Jak to napisać? – dla uczniów klas VII i gimnazjalnych powiatu wałeckiego - pierwsze miejsce zajęła Julia Zupnik, a wyróżniono Annę Presler. W eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego Julia Zupnik zajęła drugie miejsce, natomiast uczennica klasy piątej Julia Olędzka, jako zwyciężczyni w swojej kategorii wiekowej, została zakwalifikowana do przeglądu wojewódzkiego (wymienionymi uczennicami opiekowała się polonistka Dorota Szymczak).
- Wyniki najlepszych z najlepszych napawają dumą, promują Szkołę i motywują do podejmowania różnorodnych działań – z satysfakcją podkreśliła dyrektor Violetta Kamińska.

Opracowała : Dorota Szymczak