Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

Dzień 2 kwietnia uznany został przez państwa Organizacji Narodów Zjednoczonych jako Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu.Dzień ten ma na celu uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy osób dotkniętych autyzmem. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski, który ma dać tym osobom i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie.
W naszej szkole Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, który zorganizowały panie Aleksandra Gałecka i Karina Zaremba, obchodzony był 6 kwietnia 2018 roku
Już dzień wcześniej w całej szkole pojawiły się niebieskie kartki z informacjami zachęcającymi do czynnego udziału w akcji. Powstała galeria sławnych osób dotkniętych autyzmem i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, która uświadomiła uczniom, że autyzm nie przeszkadza w osiągnięciu życiowych sukcesów. Pomysłodawcą tych działań była p. Aleksandra Gałecka.
W tym dniu podobnie jak w innych miastach biorących udział w ogólnoświatowej akcji "Zaświeć się na niebiesko"- parter naszej szkoły również zaświecił się w tym kolorze. Na korytarzu stanęła wielka, podświetlona ,niebieska litera A, która symbolizowała ten szczególny dzień.Pomysłodawcą tych świetlnych dekoracji była p. Karina Zaremba.
Uczniowie na znak solidarności z osobami z autyzmem, zapisywali swoje imiona na niebieskich serduszkach, które były częścią jednego, dużego serca.
Wszyscy mieli możliwość poznania na czym polegają zaburzenia integracji sensorycznej, dzięki specjalnie przygotowanemu stoisku, którego pomysłodawcą była p. Anna Topyła.
Na koniec dnia odwiedziły nas przedszkolaki z przedszkola terapeutyczno-rewalidacyjnego " Piękny Umysł" w Wałczu.Wśród nich również są osoby dotknięte autyzmem. Dzięki p.Elżbiecie Woś dzieci miały możliwość integracji z uczniami klasy II a i poznania zwyczajów panujących w klasie.
W naszej szkole Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu odbył się w atmosferze wzajemnego szacunku,solidarności i integracji z osobami dotkniętymi autyzmem.

Opracowała:Karina Zaremba