- - - - - -
A+ R A-

"Dotknąć, poznać, zrozumieć" w Poznaniu

W ramach realizacji projektu pt. „Dotknąć, poznać, zrozumieć - podniesienie jakości nauczania poprzez wykorzystanie metody eksperymentu oraz technologii TIK w Szkole Podstawowej Nr 5 w Wałczu” uczniowie klas Vb, Vc, Vd wzięli udział w wycieczce do Poznania (6 czerwca 2019r.).
W stolicy Wielkopolski odwiedzili Muzeum Narodowe w Poznaniu, gdzie uczestniczyli w warsztatach „Fałszerze dzieł sztuki” - zajęcia o oryginale, kopii, reprodukcji i replice. Spotkanie wzbogacono o „historie z dreszczykiem” – czyli opowieść o dwóch muzealnych kradzieżach, było też do wykonania szereg zadań aktywizujących w galerii.
Kolejnym miejscem był Poznański Park Technologiczno- Naukowy – Laboratorium Wyobraźni. Tutaj uczestnicy wycieczki odwiedzili Zieloną Wystawę. Wzięli udział w interaktywnej ekspozycji czasowej (świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem). W trakcie zajęć laboratoryjnych przeprowadzali samodzielnie doświadczenia, badania i analizy. Zajrzeli również do kącika łamigłówek i zagadek logiczno-matematycznych, w którym nawet najbardziej błyskotliwy umysł może się zaplątać!

Opracowała : Marta Kałamaja

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”